Co dalej z Nowym Jedwabnym Szlakiem? „Działamy w spokoju”

3
We wrześniu minionego roku jako pierwsi informowaliśmy o podpisaniu listu intencyjnego na budowę w Ostrowie Wielkopolskim Jedwabnego Szlaku łączącego Azję z Europą. Teraz postanowiliśmy sprawdzić, jak na chwilę obecną przedstawia się sytuacja tego jednego z największych szlaków komunikacyjnych na świecie i czy temat jest wciąż aktualny.

20 września 2017 roku Beata Klimek podpisała list intencyjny z przedstawicielami chińskiego dystryktu Qingbaijiang w Chengdu. Był to początek współpracy, która docelowo ma prowadzić do budowy Nowego Jedwabnego Szlaku, łączącego Azję z Europą, a Ostrów byłby jednym z punktów logistyczno-przeładunkowych. Minęło dziesięć miesięcy i co dalej?

Cały czas jesteśmy w kontakcie z przedstawicielami dystryktu Qingbaijiang w Chengdu. W grudniu była chińska delegacja w Ostrowie, dostaliśmy także zaproszenie do Chin. Taki wyjazd jest rozważany i pani prezydent ma niebawem podjąć decyzję w tej sprawie. Kolejny krok to podpisanie umowy partnerskiej – mówi Jakub Tomalkiewicz, podinspektor w Urzędzie Miejskim, koordynator projektu.

Finalizacja tak potężnej inwestycji dopinana będzie na najwyższych szczeblach państwowych,. Rolą Ostrowa Wielkopolskiego jest tylko przedstawienie miasta w jak najlepszym świetle, jako ważnego węzła transportowego na mapie Polski.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. Ale z projektu to chyba raczej nici skoro nie wypowiada się ani prezydent ani nawet naczelnik. Porażka ma zawsze twarz „zwykłego” urzędnika 🙂 a sukces ma jedno imię.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick