DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Bawiąc się i grając szlifowali język

Była tzw. chusta animacyjna, dzięki której uczniowie zostali zmobilizowali do słuchania selektywnego. Była też relacja meczu piłki nożnej, podczas której uczniowie musieli odpowiednio zareagować. Był też tzw. masaż językowy, który opierał się na słownictwie z wyścigów konnych.  Młodzież bardzo chętnie brała udział w zajęciach, świetnie się przy tym bawiąc.

– Podczas zajęć była barzo miła atmosfera, dużo można było wynieść i nauczyć się nowych słówek. Z chęcią wziełabym udział w kolejnych takich warsztatach. Można się było zintegrować z grupą – powiedział Kasia z kl. I.

Młodzież bardzo aktywnie brała udział w zajęciach. Szybko bariery językowe zostały przełamane. Była to nauka bezstresowa, czego efektem były spontaniczne reakcje.

Te zabawy motywują do nauki języka niemieckiego, a poprzez zabawę można ćwiczyć takie  kompetencje językowe jak rozumienie ze słuchu, pozyskiwanie informacji z gier krajoznawczych oraz zachęcić do spontanicznych reakcji – powiedziała Beata Hadasz- prowadząca zajęcia.

Animacje językowe zostały przeprowadzone w IV LO w ramach projektu « Zmieniająca się szkoła », który realizowany jest w szkole od września. Ostrowska Czwórka jest jedną z 6 placówek w Polsce, które otrzymały jako wyróżnienie możliwość uczestniczenia w tych właśnie zajęciach.

 

 

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz