Bawiąc się i grając szlifowali język

0

Była to kolejna okazja dla uczniów ostrowskiej Czwórki, żeby sprawdzić i rozwijać swoje umiejętności z języka niemieckiego. Tym razem uczniowie spotkali się z Beatą Hadasz , animatorką języka niemieckiego z ramienia Instytutu Goethego z Krakowa. Prowadząca zajęcia przygotowała dla młodzieży animacje językowe. 

Była tzw. chusta animacyjna, dzięki której uczniowie zostali zmobilizowali do słuchania selektywnego. Była też relacja meczu piłki nożnej, podczas której uczniowie musieli odpowiednio zareagować. Był też tzw. masaż językowy, który opierał się na słownictwie z wyścigów konnych.  Młodzież bardzo chętnie brała udział w zajęciach, świetnie się przy tym bawiąc.

– Podczas zajęć była barzo miła atmosfera, dużo można było wynieść i nauczyć się nowych słówek. Z chęcią wziełabym udział w kolejnych takich warsztatach. Można się było zintegrować z grupą – powiedział Kasia z kl. I.

Młodzież bardzo aktywnie brała udział w zajęciach. Szybko bariery językowe zostały przełamane. Była to nauka bezstresowa, czego efektem były spontaniczne reakcje.

Te zabawy motywują do nauki języka niemieckiego, a poprzez zabawę można ćwiczyć takie  kompetencje językowe jak rozumienie ze słuchu, pozyskiwanie informacji z gier krajoznawczych oraz zachęcić do spontanicznych reakcji – powiedziała Beata Hadasz- prowadząca zajęcia.

Animacje językowe zostały przeprowadzone w IV LO w ramach projektu « Zmieniająca się szkoła », który realizowany jest w szkole od września. Ostrowska Czwórka jest jedną z 6 placówek w Polsce, które otrzymały jako wyróżnienie możliwość uczestniczenia w tych właśnie zajęciach.

 

 

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick