Awantura pod restauracją. Interweniowała policja [WIDEO]

29
Pod restauracją przy ul. Wolności w Ostrowie Wielkopolskim doszło w sobotę do awantury. Na miejsce wezwano policję, która pouczyła jedną osobę w związku z rozpoczęciem zamieszania.

Ostrowscy policjanci zostali wezwani w sobotni wieczór pod restaurację na ul. Wolności, gdzie zgromadziła się grupa osób. Mowa o lokalu, który niedawno został otwarty pomimo obowiązującego zakazu prowadzenia lokali gastronomicznych w innym zakresie niż serwowanie jedzenia na wynos.

Właściciel postanowił ponownie otworzyć swoją restaurację, za co otrzymał decyzję o wystawieniu kary administracyjnej w wysokości 30 tys. zł. Mimo problemów szefa lokalu, chętnych do skorzystania z usług restauracji nie brakuje. W sobotni wieczór grupa chętnych przyszła, aby przetestować potrawy. – Kilkanaście osób naruszyło przepisy dotyczące reżimu sanitarnego, a jedna z nich została pouczona w związku z wszczęciem awantury w miejscu publicznym. Nikt nie został zatrzymany – mówi portalowi wlkp24.info mł. asp. Małgorzata Michaś, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

Jak nieoficjalnie ustaliliśmy, mowa o 15 osobach.

CZYTAJ TEŻ: Zorganizowali dyskotekę. Odwiedził ich sanepid. Kontrole nie ustają

Ostrowską restaurację odwiedzili członkowie Stowarzyszenia Wolna Odrodzona Niepodległa Ostrów Wielkopolski razem z przedstawicielami Stowarzyszenia Pancerni Poznań. Na nagraniu opublikowanym na fanpage’u pierwszej z tych organizacji widać, jak zasiedli wspólnie przy stole w restauracji. Na wideo widać także obecnego przedstawiciela Konfederacji. To ugrupowanie wspiera restauratora w działaniach, a jej przedstawiciele byli także obecni podczas otwarcia lokalu.

Na nagraniu szef restauracji podziękował grupie za wsparcie. “Cieszę się, że jesteście ze mną. Mam nadzieję, że okoliczni restauratorzy także zrobią ten krok i otworzą swoje lokale. Co mogę do nich powiedzieć? Nie bójcie się. Róbcie swoje i walczcie o swoje, bo to jest nasz biznes, nasza wolność i nasze życie” – powiedział.

W nagraniu opowiedział też o historycznym budynku, w którym znajduje się restauracja oraz o tym, jaką pomoc uzyskał, a na jaką nie mógł liczyć w ramach wsparcia samorządu i rządu w związku z pandemią koronawirusa.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

29 KOMENTARZE

 1. 46
  76

  Super tak powinno być. Wszyscy powinni otwierać. Bo oni tak szybko nie odmroza gastronomii, siłowni, fitness itd. Jak już to przymierzaja się do galerii tylko. Ludzie muszą z czegoś żyć. To nie tylko właściciel Ale ludzie też tam pracują. Przy takiej ilości zakażeń już powinny być strefy dawno. Zapewniali Nas we wrześniu jakoś tak. To że w Europie jest tak to jest tam. U nas tak nie będzie. Moim zdaniem nie będzie żadnej 3 fali.

  • 18
   4

   Tak, na pewno nie odmroza jak tak każdy bedzie cwaniaczył i miał gdzieś ostrożność. Totalna ignorancja bije z tej relacji.

 2. 72
  18

  Ja wszystko rozumiem, bardzo kibicuje temu Panu, jednak to co przedstawia wideo, to już totalna ignorancja. Robienie happeningów, zbiegowisk ludzi bez masek, bez zachowania dystansu idzie z przegięciem w drugą stronę. Gdyby wczoraj wkroczył tam sanepid, z całą pewnością miałby racje dając ogromny mandat.

  • 10
   31

   Wszystkie sanepidy jeśli poszły by z dymem te też by była racja. Nakładają kary na bazie bezprawia. A to jest bandytyzm i jak ktoś nie ma środków i poparcia to skazany jest na porażkę. Do tej pory gimnastykowali się ci co prawo łamali aby udowodniś że postępują zgodnie z prawem. Teraz postępując zgodnie z prawem trzeba się jeszcze wybraniać po sądach. Chore. Zwykły obywatel zapędzony w sytuację tak absurdalne tej że ,,niby” pandemi, widzi że wszystko grubymi nićmi szyte. Obostrzenia, restrykcje, reżim sanitarny, statystyki chorych, zawyżanie zgonów na poczet covid, szczepionki zwolnione z odpowiedzialności. To wszystko śmierdzi na kilometr. W TV słyszy się że wszyscy chcą się szczepić, a ja kur… mało kogo znam co chciałby to robić. WTF.

 3. 15
  45

  Pięknie , gratuluje właścicielowi nie oglądaj się za siebie !! Przy okazji zrobiłeś świetną reklamę , trzymam kciuki żeby w koncu ten obiekt zyskał na popularności , powodzenia !!

 4. 39
  35

  Zamknij te restauracje chłopie i narażaj ludzi na niebezpieczeństwo. Noz kuźwa nie tylko kasa sie liczy. Kozaczek się znalazł a jak ktos się u niego zarazi to potem ręce będzie umywał.

  • 15
   38

   Moja rada. Zamknij się w domu i nasłuchuj komunikatów z TVPIS. Tam otrzymasz wszelkie instrukcje jak postępować.

  • 12
   25

   Piszesz nie tylko kasa się liczy. Co po tym że ktoś będzie zdrowy A nie będzie miał z czego żyć. Tam ludzie też pracują liczą na wypłatę. Jak ktoś ma miliony na koncie albo pewien pochód pewny to może myśleć tylko by być zdrowym . Brawo nie poddawajcie się. Już dawno powinny być strefy. I jak tu wierzyć w to wszystko. Nie idzie . Już w nic nie wierzę.

  • 4
   16

   Siedz w domu i pozwól innym żyć nie decyduj za mnie jak chce ryzykować to moja sprawa zajmij się sobą

 5. 8
  28

  Po pierwsze było ok 60 osób a nie 15. Policja już czekała a nie interweniowała. Sami podeszli i wywołali tą awanturę nie informując że użyją środkó przymusu bezpośredniego.

  • 23
   4

   Może dlatego , że w kościele ludzie są w maskach ??? Że nie piją pieska i innego alkoholu , który na pewno nie pomaga utrzymać dystansu ? Może dlatego !!! Właśnie przez takich cwaniaków, i nie mam tu na mysli restauratorow , będzie to wszystko trwało i trwało. Jeśli otwarlam restauracje to nie licz tylko zysków z tego ale weź pod uwagę, że przez ta mała roztropności jak widać na załączonym obrazku.. możesz się przyczynić do tego , że ta fala będzie jak tsunami. Trochę rozsądku nikomu nie zaszkodziło, prawda ??

 6. 34
  14

  To teraz konsumpcja na miejscu w restauracji lub kawiarni nazywa się ” przetestować ” dania. Ciekawe – właściciel musi mieć sporo kasy skoro stać go na dawanie dań do testowania- bo trzeba tu chyba rozumieć-konsumpcja za darmo., prawda? Głupota do kwadratu i brak odpowiedzialności. Sanepid tam codziennie powinien robić naloty i za każdym razem wplepiać wysoką karę. To może właściciel uświadomi sobie,że naraża innych ludzi.

  • 21
   5

   .. bo trzeba w restauracji zjeść:))) …nie można w domu…zamowic z tej restauracji do domu…. no trzeba iść do niej…
   TEN koronawirus pewnie wcześniej czy później zmutuje do łagodnej postaci ale u ludzi ,typu konfederaci zwlaszcza ten pseudoliderek ( który już jak celebryta ż pudelka wyskakuje niemal z każdego kadru), panowie pancerni pijacy piwo w mundurach -kazdy taki spragniiony ( ależ wolno im 🙂 choć w oczy razi) , i panowie z niepodległej , wirus pychy, samouwielbienia i pstokacizny pozostanie. Ja przez takie osoby nie czuję wolności. Niby w imię słusznej sprawy a deptaja resztę !

 7. 38
  12

  ZA chwilę będziesz robił transmisję z oddziału covidowego tych wszystkich “boharerów” restauracyjnego “próbowania” .co za głupota i nieodpowiedzialność- aten”restaurator” to niezły cwaniaczek.

 8. 21
  23

  Mówi się że u nas jest tak i siak a na zachodzie wprowadza się godzinę policyjną. Tylko że tam mają ku temu podstawy bo wprowadzili stan wyjątkowy. Polska natomiast nie wprowadziła bo jej po prostu na to nie stać. Dlatego coraz więcej przedsiębiorców się buntuje bo muszą zwalniać pracowników którzy już byli przeszkoleni, a smutne jest też to że inni udają przy tym obrońców i zbijają przy tym kapitał polityczny. Rząd natomiast widząc co się dzieje wprowadza temat zastępczy i ogłasza 14 emeryturę na którą i tak nie mają pieniędzy tylko zabierają ją emerytom w podatkach. A oddają ile? Z kwoty wynika że w skali roku 2,70 dziennie czyli dobre pół chleba. I taki to mamy raj nad Wisłą, jak podaje TV PIS. Mam tylko nadzieję że nie wszyscy dadzą się zwariować.

 9. 22
  6

  Po co mamy policje w tym zapyziałym ostrowie która nie robi nic miernoty jedne brać się do roboty i zrobić porządek z tym cwaniactwem.

 10. 9
  4

  Cieszcie się, że mamy infantylnego harcerzyka-Dworczyka, bo jakby był Donaldinio, to ho ho czołgi by na Kościuszki wyjechały jak za Jaruzela, a koło targowiska warta przy koksownikach stała. Za pyski by nas wzięli obcęgami.

 11. 4
  12

  Absurd tych całych zakazów najlepiej widać jak idziesz z dzieckiem do bajkolandu nie będę pisał dokładnie gdzie po chętnie tam chodzę z dzieckiem a nie chce by to zamknęli tak czy inaczej gdy tam jesteś nie musisz mieć żadnej maski nikt jej nie nosi dziwnie wyglądasz jak ja nosisz ludzi jest różnie raz więcej raz mniej nikt nie zwraca uwagi na odległość dezynfekcję zupełna normalnosc i teraz największy absurd wychodzisz z budynku nie ma nikogo wokul ciebie i co musisz iść w maseczce absurd dlaczego należy nosić maseczki na otwartej przestrzeni jest porównywalne z zamknięciem lasu absurd

 12. 16
  2

  Jan Paweł Tomaszewski o subskrypcję nie omieszkał poprosić:)
  Instagram też masz? Facebooka ? :))
  Bezinteresowny człowiek.Tak pomaga restauratorowi , zupełnie bezinteresownie:)
  Dzbanki z herbatą …. ileż radości…
  Tak jakby nikt nie miał dosyć tej sytuacji. Tylko oni mają dosyć bo byli tacy w kajdanach przez rząd wsadzeni. Teraz są wolni, bo herbaty się napili w restauracji.
  Brawo , brawo . Proszę o subskrypcję. Przy okazji zyskał i ja :))))
  Błagam. Czy tacy ludzie są naprawdę? Czy to mi się śni?

  • Tak chcą być wolni … A każdy omamiony polityką (czyt. madrale Z konfederacji) i pieniędzmi. Taka to wolność.

 13. 9
  2

  Restaurator powinien wystąpić na piśmie do prezydent miasta o całkowite wstrzymanie lub częściowe wysokiej dzierżawy za lokal, do czasu odmrożenia gospodarki. Wtedy przekonamy się, jak pani Klimek pomaga przedsiębiorcom. A poza tym zamiast happeningów w weekendy proponuję rozwinąć ofertę na wynos lub na dowóz, a chętnym do pomocy proponuję zamawianie obiadów. To będzie prawdziwa pomoc, a nie zabawa w testowanie. Ja od 3 miesięcy 2-3 razy w tygodniu zamawiam obiad do domu, płacę tyle ile zapłaciłbym w lokalu, zmieniam restauracje dlatego, by tę pomoc dzielić i proponuję wszystkim, których stać na taką pomoc, by się przyłączyli. W ten sposób można pomóc realnie a nie dymić.

  • 1
   1

   Masz rację, popieram. Co do finansów, w sieci można sprawdzić wysokość pomocy tzw “Tarczy covidowej” za 2020

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick