DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Awantura pod restauracją. Interweniowała policja [WIDEO]

Ostrowscy policjanci zostali wezwani w sobotni wieczór pod restaurację na ul. Wolności, gdzie zgromadziła się grupa osób. Mowa o lokalu, który niedawno został otwarty pomimo obowiązującego zakazu prowadzenia lokali gastronomicznych w innym zakresie niż serwowanie jedzenia na wynos.

Właściciel postanowił ponownie otworzyć swoją restaurację, za co otrzymał decyzję o wystawieniu kary administracyjnej w wysokości 30 tys. zł. Mimo problemów szefa lokalu, chętnych do skorzystania z usług restauracji nie brakuje. W sobotni wieczór grupa chętnych przyszła, aby przetestować potrawy. – Kilkanaście osób naruszyło przepisy dotyczące reżimu sanitarnego, a jedna z nich została pouczona w związku z wszczęciem awantury w miejscu publicznym. Nikt nie został zatrzymany – mówi portalowi wlkp24.info mł. asp. Małgorzata Michaś, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

Jak nieoficjalnie ustaliliśmy, mowa o 15 osobach.

CZYTAJ TEŻ: Zorganizowali dyskotekę. Odwiedził ich sanepid. Kontrole nie ustają

Ostrowską restaurację odwiedzili członkowie Stowarzyszenia Wolna Odrodzona Niepodległa Ostrów Wielkopolski razem z przedstawicielami Stowarzyszenia Pancerni Poznań. Na nagraniu opublikowanym na fanpage’u pierwszej z tych organizacji widać, jak zasiedli wspólnie przy stole w restauracji. Na wideo widać także obecnego przedstawiciela Konfederacji. To ugrupowanie wspiera restauratora w działaniach, a jej przedstawiciele byli także obecni podczas otwarcia lokalu.

Na nagraniu szef restauracji podziękował grupie za wsparcie. „Cieszę się, że jesteście ze mną. Mam nadzieję, że okoliczni restauratorzy także zrobią ten krok i otworzą swoje lokale. Co mogę do nich powiedzieć? Nie bójcie się. Róbcie swoje i walczcie o swoje, bo to jest nasz biznes, nasza wolność i nasze życie” – powiedział.

W nagraniu opowiedział też o historycznym budynku, w którym znajduje się restauracja oraz o tym, jaką pomoc uzyskał, a na jaką nie mógł liczyć w ramach wsparcia samorządu i rządu w związku z pandemią koronawirusa.

Napisz do autora

Komentarze (29)
 • ...

  sobota, 23 stycznia, 2021

  Policja pogonić ignorantów!

  Odpowiedz
 • B
  Brawo

  sobota, 23 stycznia, 2021

  Super tak powinno być. Wszyscy powinni otwierać. Bo oni tak szybko nie odmroza gastronomii, siłowni, fitness itd. Jak już to przymierzaja się do galerii tylko. Ludzie muszą z czegoś żyć. To nie tylko właściciel Ale ludzie też tam pracują. Przy takiej ilości zakażeń już powinny być strefy dawno. Zapewniali Nas we wrześniu jakoś tak. To że w Europie jest tak to jest tam. U nas tak nie będzie. Moim zdaniem nie będzie żadnej 3 fali.

  Odpowiedz
 • S
  Samba

  niedziela, 24 stycznia, 2021

  W budynku tym działał Miejski Teatr i Strzelnica Miejską.

  Odpowiedz
 • O
  Osw

  niedziela, 24 stycznia, 2021

  Ja wszystko rozumiem, bardzo kibicuje temu Panu, jednak to co przedstawia wideo, to już totalna ignorancja. Robienie happeningów, zbiegowisk ludzi bez masek, bez zachowania dystansu idzie z przegięciem w drugą stronę. Gdyby wczoraj wkroczył tam sanepid, z całą pewnością miałby racje dając ogromny mandat.

  Odpowiedz
 • M
  Mieszkaniec.

  niedziela, 24 stycznia, 2021

  Jedyna słuszna telewizja z Ostrówka jak zwykle na miejscu .Zero śmieci w sieci! Kto wymyślił to hasło?

  Odpowiedz
 • P
  Paweł

  niedziela, 24 stycznia, 2021

  Pięknie , gratuluje właścicielowi nie oglądaj się za siebie !! Przy okazji zrobiłeś świetną reklamę , trzymam kciuki żeby w koncu ten obiekt zyskał na popularności , powodzenia !!

  Odpowiedz
 • V
  Vcv

  niedziela, 24 stycznia, 2021

  Zamknij te restauracje chłopie i narażaj ludzi na niebezpieczeństwo. Noz kuźwa nie tylko kasa sie liczy. Kozaczek się znalazł a jak ktos się u niego zarazi to potem ręce będzie umywał.

  Odpowiedz
 • Ś
  Świadek

  niedziela, 24 stycznia, 2021

  Po pierwsze było ok 60 osób a nie 15. Policja już czekała a nie interweniowała. Sami podeszli i wywołali tą awanturę nie informując że użyją środkó przymusu bezpośredniego.

  Odpowiedz
 • WK
  wkurzony klijent

  niedziela, 24 stycznia, 2021

  a czemu do kościołów nie pójdą i tam nie zrobia porządków

  Odpowiedz
 • OAW
  Ostrowianka Anastazja W.

  niedziela, 24 stycznia, 2021

  To teraz konsumpcja na miejscu w restauracji lub kawiarni nazywa się ” przetestować ” dania. Ciekawe – właściciel musi mieć sporo kasy skoro stać go na dawanie dań do testowania- bo trzeba tu chyba rozumieć-konsumpcja za darmo., prawda? Głupota do kwadratu i brak odpowiedzialności. Sanepid tam codziennie powinien robić naloty i za każdym razem wplepiać wysoką karę. To może właściciel uświadomi sobie,że naraża innych ludzi.

  Odpowiedz
 • M
  Miła

  niedziela, 24 stycznia, 2021

  ZA chwilę będziesz robił transmisję z oddziału covidowego tych wszystkich „boharerów” restauracyjnego „próbowania” .co za głupota i nieodpowiedzialność- aten”restaurator” to niezły cwaniaczek.

  Odpowiedz
 • M
  Mieszkaniec

  niedziela, 24 stycznia, 2021

  Mówi się że u nas jest tak i siak a na zachodzie wprowadza się godzinę policyjną. Tylko że tam mają ku temu podstawy bo wprowadzili stan wyjątkowy. Polska natomiast nie wprowadziła bo jej po prostu na to nie stać. Dlatego coraz więcej przedsiębiorców się buntuje bo muszą zwalniać pracowników którzy już byli przeszkoleni, a smutne jest też to że inni udają przy tym obrońców i zbijają przy tym kapitał polityczny. Rząd natomiast widząc co się dzieje wprowadza temat zastępczy i ogłasza 14 emeryturę na którą i tak nie mają pieniędzy tylko zabierają ją emerytom w podatkach. A oddają ile? Z kwoty wynika że w skali roku 2,70 dziennie czyli dobre pół chleba. I taki to mamy raj nad Wisłą, jak podaje TV PIS. Mam tylko nadzieję że nie wszyscy dadzą się zwariować.

  Odpowiedz
 • Z
  Zbigxxx

  niedziela, 24 stycznia, 2021

  Po co mamy policje w tym zapyziałym ostrowie która nie robi nic miernoty jedne brać się do roboty i zrobić porządek z tym cwaniactwem.

  Odpowiedz
 • K
  Konfetti

  niedziela, 24 stycznia, 2021

  Cieszcie się, że mamy infantylnego harcerzyka-Dworczyka, bo jakby był Donaldinio, to ho ho czołgi by na Kościuszki wyjechały jak za Jaruzela, a koło targowiska warta przy koksownikach stała. Za pyski by nas wzięli obcęgami.

  Odpowiedz
 • P
  Plo

  niedziela, 24 stycznia, 2021

  Absurd tych całych zakazów najlepiej widać jak idziesz z dzieckiem do bajkolandu nie będę pisał dokładnie gdzie po chętnie tam chodzę z dzieckiem a nie chce by to zamknęli tak czy inaczej gdy tam jesteś nie musisz mieć żadnej maski nikt jej nie nosi dziwnie wyglądasz jak ja nosisz ludzi jest różnie raz więcej raz mniej nikt nie zwraca uwagi na odległość dezynfekcję zupełna normalnosc i teraz największy absurd wychodzisz z budynku nie ma nikogo wokul ciebie i co musisz iść w maseczce absurd dlaczego należy nosić maseczki na otwartej przestrzeni jest porównywalne z zamknięciem lasu absurd

  Odpowiedz
 • V
  Vivat

  poniedziałek, 25 stycznia, 2021

  Jan Paweł Tomaszewski o subskrypcję nie omieszkał poprosić:)
  Instagram też masz? Facebooka ? :))
  Bezinteresowny człowiek.Tak pomaga restauratorowi , zupełnie bezinteresownie:)
  Dzbanki z herbatą …. ileż radości…
  Tak jakby nikt nie miał dosyć tej sytuacji. Tylko oni mają dosyć bo byli tacy w kajdanach przez rząd wsadzeni. Teraz są wolni, bo herbaty się napili w restauracji.
  Brawo , brawo . Proszę o subskrypcję. Przy okazji zyskał i ja :))))
  Błagam. Czy tacy ludzie są naprawdę? Czy to mi się śni?

  Odpowiedz
 • O
  ostrowianin

  poniedziałek, 25 stycznia, 2021

  Restaurator powinien wystąpić na piśmie do prezydent miasta o całkowite wstrzymanie lub częściowe wysokiej dzierżawy za lokal, do czasu odmrożenia gospodarki. Wtedy przekonamy się, jak pani Klimek pomaga przedsiębiorcom. A poza tym zamiast happeningów w weekendy proponuję rozwinąć ofertę na wynos lub na dowóz, a chętnym do pomocy proponuję zamawianie obiadów. To będzie prawdziwa pomoc, a nie zabawa w testowanie. Ja od 3 miesięcy 2-3 razy w tygodniu zamawiam obiad do domu, płacę tyle ile zapłaciłbym w lokalu, zmieniam restauracje dlatego, by tę pomoc dzielić i proponuję wszystkim, których stać na taką pomoc, by się przyłączyli. W ten sposób można pomóc realnie a nie dymić.

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz