Zorganizowali dyskotekę. Odwiedził ich sanepid. Kontrole nie ustają

9
Fot. pixabay.com
Dwa kluby taneczne na terenie Ostrowa Wielkopolskiego zaliczyły wizytę policjantów oraz pracowników sanepidu. Działały one bowiem wbrew obowiązującym zasadom. Sanepid nałożył na właścicieli dotkliwe grzywny, ale wszystko wskazuje na to, że odwołają się oni od decyzji służb.

W niedzielę swoje drzwi dla mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego otworzyła jedna z restauracji. Nie obyło się oczywiście bez wizyty funkcjonariuszy policji oraz sanepidu. Właściciel tłumaczył, że osoby jedzące przy stolikach to nie klienci, ale testerzy. Każdy z nich zarezerwował stolik i podpisał umowę o dzieło.

CZYTAJ: Ostrowski restaurator: “Będziemy działać dalej”. Sanepid: “To niezgodne z prawem”

Podobną wizytę służb zaliczyli właściciele dwóch ostrowskich klubów. Ci z kolei tłumaczyli, że sale służą do słuchania muzyki oraz lekcji tańca. Nie przekonało to policjantów oraz sanepidu. – Nałożona została grzywna w wysokości od 10 tysięcy do 30 tysięcy złotych. Sprawa będzie miała swój dalszy ciąg, bo właściciele najprawdopodobniej postanowią odwołać się od tej decyzji – mówi Tadeusz Andrzej Biliński, dyrektor ostrowskiego sanepidu.

Dyrektor sanepidu w Ostrowie podkreśla, że kontrole prowadzone są przez cały czas. Także w weekendy. – Sprawdzamy wszystkie restauracje, puby, dyskoteki oraz kluby fitness. Kontrole tych punktów odbywają się w towarzystwie policjantów lub dzielimy się obowiązkami. Jeśli mundurowi natrafią na nieprawidłowości to informują nas o tym – dodaje Biliński.

Obecne obostrzenia mają trwać na razie do 31 stycznia. O tym, czy zostaną one przedłużone – zdecyduje rząd. Wielu przedsiębiorców nie wytrzymuje obecnej sytuacji i decyduje się na ponowne otwarcie swoich biznesów wbrew panującym zasadom. Swoją gorycz wylewają także w inny sposób. Przykładem jest jeden z restauratorów z Jarocina. Przed wejściem do swojego lokalu wywiesił “wiadomość” do premiera oraz prezydenta Polski. “Jak trzeba być nieludzkim, bezwzględnym i podłym, by stworzyć taką ustawę (Dotacje dla przedsiębiorców)… i podpisać!” – brzmi fragment wiadomości.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

9 KOMENTARZE

 1. 17
  8

  Dlaczego w kościele można się spotykać spożywać komunię świętą śpiewać itp bez żadnych konsekwencji?
  Czy w tym kraju kiedyś będzie normalnie ? Pis walczy z wszystkimi i nie odpuszcza a swoje brudy pod dywan

  • 3
   8

   No i co znowu z kościołem to prawda że jest więcej niż powinno chodź przypuszczam ty nie chodzisz wcale mnie by nieprzeszkadzalo jakby wszystko otwarli ale oczywiście no bo kościół a kogo to wina że ludzi jest więcej no i dobrze tak samo powinno być w restauracjach ale ja niejade po tym że tam jest tyle a tak tyle gdyż uważam jak większość tą sytuację za nienormalna o zamykaniu wszystkiego ale przynajmniej nie jadę po innych

 2. 3
  3

  Podobno jest przepis w Polsce, że urzędnik, który każe obywatela na podstawie bezprawnych przepisów może mieć wytoczoną sprawę karną. Jak ją przegra to traci robotę…

 3. 2
  4

  A co prawo do noszenia maseczki? W jakim paragrafie jest mowa o maseczkach? Ludzie noszą bo nie chcą kłopotów i chcą mieć święty spokój, ale ile można wytrzymać i efektów nie widać. Pomimo wprowadzenia ograniczeń i szczepień efektów nie widać, strefy nadal nie obowiązują, a już straszą 3 falą która wiadomo że i tak przyjdzie bo to wiosenna grypa, i tak jest z wirusami od lat i będzie zawsze. Coraz mniej ludzi wierzy jeszcze w tą pandemie, a już w sprzedaży pojawiły się w lewe szczepionki bo ten rząd już nad tym nie panuje.

 4. 1
  4

  NAKŁADAĆ KARY i to WYSOKIE !! MAKSYMALNE ! W jakim kraju obywatel NIE SLUCHA RZADU ? a no w Polsce , znow robimy LIBERUM VETO , jakby niczego nas to w pprzeszłosci nie nauczyło……

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick