DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Zorganizowali dyskotekę. Odwiedził ich sanepid. Kontrole nie ustają

W niedzielę swoje drzwi dla mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego otworzyła jedna z restauracji. Nie obyło się oczywiście bez wizyty funkcjonariuszy policji oraz sanepidu. Właściciel tłumaczył, że osoby jedzące przy stolikach to nie klienci, ale testerzy. Każdy z nich zarezerwował stolik i podpisał umowę o dzieło.

CZYTAJ: Ostrowski restaurator: “Będziemy działać dalej”. Sanepid: “To niezgodne z prawem”

Podobną wizytę służb zaliczyli właściciele dwóch ostrowskich klubów. Ci z kolei tłumaczyli, że sale służą do słuchania muzyki oraz lekcji tańca. Nie przekonało to policjantów oraz sanepidu. – Nałożona została grzywna w wysokości od 10 tysięcy do 30 tysięcy złotych. Sprawa będzie miała swój dalszy ciąg, bo właściciele najprawdopodobniej postanowią odwołać się od tej decyzji – mówi Tadeusz Andrzej Biliński, dyrektor ostrowskiego sanepidu.

Dyrektor sanepidu w Ostrowie podkreśla, że kontrole prowadzone są przez cały czas. Także w weekendy. – Sprawdzamy wszystkie restauracje, puby, dyskoteki oraz kluby fitness. Kontrole tych punktów odbywają się w towarzystwie policjantów lub dzielimy się obowiązkami. Jeśli mundurowi natrafią na nieprawidłowości to informują nas o tym – dodaje Biliński.

Obecne obostrzenia mają trwać na razie do 31 stycznia. O tym, czy zostaną one przedłużone – zdecyduje rząd. Wielu przedsiębiorców nie wytrzymuje obecnej sytuacji i decyduje się na ponowne otwarcie swoich biznesów wbrew panującym zasadom. Swoją gorycz wylewają także w inny sposób. Przykładem jest jeden z restauratorów z Jarocina. Przed wejściem do swojego lokalu wywiesił „wiadomość” do premiera oraz prezydenta Polski. „Jak trzeba być nieludzkim, bezwzględnym i podłym, by stworzyć taką ustawę (Dotacje dla przedsiębiorców)… i podpisać!” – brzmi fragment wiadomości.

Napisz do autora

Komentarze (9)
 • A
  Anonim

  poniedziałek, 18 stycznia, 2021

  Na piaski do morsów zadnej maseczki ani odległości gdzie jest prawo i dyscyplina ?????????a policja w dupie to ma

  Odpowiedz
 • Q
  qwerty

  wtorek, 19 stycznia, 2021

  a do kościoła kiedy sanepid przyjdzie

  Odpowiedz
 • RDT
  raz dwa trzy

  wtorek, 19 stycznia, 2021

  Dlaczego w kościele można się spotykać spożywać komunię świętą śpiewać itp bez żadnych konsekwencji?
  Czy w tym kraju kiedyś będzie normalnie ? Pis walczy z wszystkimi i nie odpuszcza a swoje brudy pod dywan

  Odpowiedz
 • SW
  Stan wyjątkowy

  wtorek, 19 stycznia, 2021

  Wbrew zasadom i prawu to są te rozporządzenia zamykające możliwość pracy. Brawo dla tych co mają je w dudzie.

  Odpowiedz
 • L
  lila

  wtorek, 19 stycznia, 2021

  Które kluby działają?

  Odpowiedz
 • N
  NWO

  wtorek, 19 stycznia, 2021

  Podobno jest przepis w Polsce, że urzędnik, który każe obywatela na podstawie bezprawnych przepisów może mieć wytoczoną sprawę karną. Jak ją przegra to traci robotę…

  Odpowiedz
 • M
  M.

  wtorek, 19 stycznia, 2021

  A co prawo do noszenia maseczki? W jakim paragrafie jest mowa o maseczkach? Ludzie noszą bo nie chcą kłopotów i chcą mieć święty spokój, ale ile można wytrzymać i efektów nie widać. Pomimo wprowadzenia ograniczeń i szczepień efektów nie widać, strefy nadal nie obowiązują, a już straszą 3 falą która wiadomo że i tak przyjdzie bo to wiosenna grypa, i tak jest z wirusami od lat i będzie zawsze. Coraz mniej ludzi wierzy jeszcze w tą pandemie, a już w sprzedaży pojawiły się w lewe szczepionki bo ten rząd już nad tym nie panuje.

  Odpowiedz
 • BH
  Brudny Harry

  środa, 20 stycznia, 2021

  NAKŁADAĆ KARY i to WYSOKIE !! MAKSYMALNE ! W jakim kraju obywatel NIE SLUCHA RZADU ? a no w Polsce , znow robimy LIBERUM VETO , jakby niczego nas to w pprzeszłosci nie nauczyło……

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz