DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Autobus zamiast pociągu. Trasa kolejowa Ostrów-Odolanów nieczynna

Mieszkańcy Odolanowa, którzy do Ostrowa Wielkopolskiego oraz z Ostrowa Wielkopolskiego do Odolanowa podróżowali pociągiem, muszą przesiąść się do autobusów. W związku z pracami modernizacyjnymi PKP wprowadzona została zastępcza komunikacja autobusowa.

Fot. Koleje Wielkopolskie

Prace modernizacyjne trwają na linii 355 i realizowane są w terminie od 11 czerwca do 9 grudnia tego roku. Inwestycja realizowana jest przez PKP PLK. S.A. W związku z tym wprowadzone została zastępcza komunikacja autobusowa. „Będą odjeżdżały spod przystanków i stacji kolejowych oraz będą skomunikowane z pociągami. Pojazdy przystosowane do przewozu osób z niepełnosprawnościami i o ograniczonej sprawności ruchowej, na składanych wózkach inwalidzkich. Nie będzie możliwości przewozu rowerów” – czytamy w komunikacie Kolei Wielkopolskich.

Ostrów Wielkopolski

Punkt zatrzymania zastępczej komunikacji autobusowej znajduje się na przystanku autobusowym „Towarowa Dworzec PKP 02” znajdującego się na ulicy Towarowej, przy wieży ciśnień, około 130 metrów od dworca kolejowego w Ostrowie Wielkopolskim.

 

Topola-Osiedle – przystanek w kierunku Odolanowa

Przystanek znajduje się w ciągu ulicy Odolanowskiej w miejscowości Topola Mała za skrzyżowaniem ulic Szkolnej, Dworcowej oraz Odolanowskiej, w ciągu DW445 (przystanek PKS przy ul. Odolanowskiej 15), około 850 metrów od stacji kolejowej Topola – Osiedle.

 

Topola-Osiedle – przystanek w kierunku Ostrowa Wielkopolskiego

Przystanek znajduje się w ciągu ulicy Odolanowskiej w miejscowości Topola Mała przed skrzyżowaniem ulic Odolanowskiej i Granicznej (przystanek PKS przy ul. Odolanowskiej 5), około 900 metrów od stacji kolejowej Topola–Osiedle.

 

Tarchały Wielkie – przystanek w kierunku Odolanowa

Punkt zatrzymania ZKA znajduje się przy DW445 w miejscowości Tarchały Wielkie (Tarchały Wielkie 15), około 250 metrów od przystanku kolejowego Tarchały Wielkie.

 

Tarchały Wielkie – przystanek w kierunku Ostrowa Wielkopolskiego

Punkt zatrzymania ZKA znajduje się przy DW445 w miejscowości Tarchały Wielkie (Tarchały Wielkie 21), około 250 metrów od przystanku kolejowego Tarchały Wielkie.

 

Odolanów

Punkt zatrzymania ZKA znajduje się na parkingu przy stacji kolejowej Odolanów.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz