Arged Malesa powalczy o wysokie miejsce przed fazą play off

3
Arged Malesa Towarzystwo Żużlowe Ostrovia kończy sezon zasadniczy Nice 1. Ligi. Przed zawodnikami Mariusza Staszewskiego pozostał rewanż z Orłem Łódź, który zdecyduje o miejscach przed rundą play off. W pierwszym spotkaniu ostrowianie przegrali w Łodzi 43:47.

Dla gości niedzielny mecz będzie ostatnią szansą, żeby uniknąć baraży o utrzymanie w Nice 1. Lidze Żużlowej. Ostrovia wygrywając z bonusem może wskoczyć nawet na drugie miejsce w tabeli. Podopieczni Mariusza Staszewskiego są jednak w komfortowej sytuacji, jadą bowiem bez presji, ponieważ nadrzędny cel – czyli awans do play off został już osiągnięty.

Do składu Orła Łódź wraca jeden z liderów – Hans Andersen, który zastąpi Kaia Huckenbecka. Mariusz Staszewski nie zdecydował się na roszady w składzie po ostatnim udanym meczu w Gnieźnie. Z dziewiątką, czyli w pierwszej parze znów pojedzie Nicolai Klindt razem z Aleksandrem Łoktajewem. – Nie ma dla mnie większego znaczenia z kim jadę w parze, czy jest to Saszka czy ktoś inny. To dobry zawodnik, ale często w zawodach drużynowych wiele zależy od nas samych. Wiem, że znów z nim pojadę w niedzielę, więc ściskam kciuki za udany występ – mówi Klindt.

Ostrovia ma do odrobienia z pierwszego meczu cztery punkty. W pierwszej kolejce Orzeł wygrał 47:43. Ostrowianie pokazali w ostatnim meczu w Gnieźnie, że są w dobrej dyspozycji, więc jeśli wygrają za trzy punkty w niedzielę mogą wskoczyć na drugie miejsce w tabeli w przypadku porażki Startu Gniezno w Gdańsku.

Ważne dla układu tabeli będzie spotkanie Unii Tarnów w Daugavpils. Goście pojadą bez Petera Ljunga, swojego lidera. Porażka może zepchnąć Jaskółki na czwarte miejsce w tabeli kosztem Ostrovii.

Jak zwykle wiele zależeć będzie od postawy juniorów. Marcin Kościelki przystąpi do niedzielnego meczu nieco poobijany. W poniedziałek miał wypadek na torze w Gdańsku, w środę w Ostrowie Wielkopolskim.

Spotkanie z Orłem Łódź będzie wyjątkowe pod jednym względem. W niedzielę pierwszy raz dla kibiców będzie otwarta nowa trybuna na drugim łuku. Kibice mogą liczyć na jeszcze większe wsparcie ze strony kibiców.

Początek meczu Arged Malesy z Orłem Łódź w niedzielę o godzinie 14:30. Obszerna relacja z meczu w poniedziałkowym serwisie oraz w magazynie Taśma w Górę.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick