“Andrut” i “Calisia” zawiozą cię do Poznania w 87 minut

8
Fot. koleje-wielkopolskie.com.pl
W niedzielę 9 grudnia zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy pociągów. Sporo zmian szykuje się także dla mieszkańców Południowej Wielkopolski. Zostaną wprowadzone m.in. dwa nowe połączenia między Kaliszem a Poznaniem. Na tej trasie będą od teraz jeździć "Andrut" i "Calisia".

131 km w 87 minut. Takimi liczbami chwalą się Koleje Wielkopolskie, promując nowe połączenie na trasie Kalisz – Poznań, Poznań – Kalisz, które będzie dostępne od soboty 9 grudnia. Tego dnia zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy PKP. Nowe połączenia to jedenasta linia, jaką posiada należący do Samorządu Województwa Wielkopolskiego przewoźnik.

Nazwy nowych pociągów to efekt rozstrzygnięcia konkursu. O możliwości głosowania na nazwę dla składu pisaliśmy w marcu 2018 roku. Wśród propozycji internautów pojawił się także “Szczypiorniak”, ale ostatecznie zdecydowano się wybrać “Andruta” i “Calisię”. Testem dla nowych połączeń będzie wzmożony przedświąteczny ruch. – Do przewozu zostanie delegowany zmodernizowany według nowych standardów tabor – piszą na oficjalnej stronie przedstawiciele przewoźnika.

Koszt przejazdu przyspieszonymi połączeniami, które będą się zatrzymywać tylko na wybranych stacjach, to 23,60 zł w jedną stronę. Studenci zapłacą 11,56 zł, a seniorzy korzystający z Biletu 60+ – 17,70 zł.

Godziny kursowania “Andruta” i “Calisii”

Kalisz (5:13) – Poznań Gł. (6:39)
Poznań Gł. (16:34) – Kalisz (18:06)
Kalisz (20:04) – Poznań Gł. (21:32) do Gniezna 22:27
Poznań Gł. (21:30) – Kalisz (22:56)

Aktualny rozkład jazdy można znaleźć pod tym adresem.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

8 KOMENTARZE

  1. Znowu Kalisz przy pomocy swojej pani w zarządzie województwa robi nas w… co na to “nasz” człowiek w sejmiku? Panie Andrzeju, jest Pan naszym przedstawicielem i to z koalicji rządzącej. Jakiś protest?

  2. Z jednej strony ominięcie Ostrowa to skrócenie czasu podróży o co najmniej kilkanaście minut. Jednak z drugiej – stacja w Ostrowie to duży węzeł kolejowy, z którego pociągi ruszają w 5 kierunkach!! Chodzi tu przede wszystkim o możliwość przesiadki, bo taki własnie jest cel węzłów kolejowych. Na zachodzie taki system się sprawdza, a u nas nie może? Jeśli faktycznie maczała w tym palce niejaka Wodzińska z PO, to w sumie mnie to nie dziwi.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick