Z Kalisza do Poznania „Szczypiorniakiem”? Połączenie już niedługo. Nazwy jeszcze nie wybrano

6
Fot. Fanpage Kolei Wielkopolskich
Chciałbyś pojechać z Kalisza do Poznania bezpośrednim pociągiem? Wreszcie będziesz mógł to zrobić. Urząd Marszałkowski i Koleje Wielkopolskie planują uruchomić takie połączenie.

Koleje Wielkopolskie wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego planują uruchomić w rozkładzie jazdy 2018/19 dwie pary połączeń Poznań – Kalisz – Poznań. Mają to być pociągi przyspieszone zatrzymujące się tylko na wybranych stacjach.

– Mogę z radością stwierdzić, że kolejne moje marzenie jest bliskie realizacji.
Sprawne i szybkie połączenie komunikacyjne Kalisza z Poznaniem i odwrotnie jest kluczowe z punktu widzenia rozwoju naszego regionu. Dwa mocne ośrodki gospodarcze nie mogą pozostać bez możliwości bezpośredniego podróżowania, dając szansę na mobilność edukacyjną i zawodową naszym mieszkańcom. Na mój wniosek i za przychylnością Marszałka Wojciecha Jankowiaka, planowane jest uruchomienie dwóch dodatkowych par połączeń na tej trasie
– pisze na swoim profilu na Facebooku Marzena Wodzińska Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

To jednak nie koniec niespodzianek. Twórcy przyszłego połączenia wpadli na pomysł, by to podróżujący wymyślili nazwę tych dwóch par pociągów. Jak zaznaczają, najlepiej gdyby były one związane z aglomeracją kalisko-ostrowską. Marzena Wodzińska już zaproponowała swoją nazwę: „Szczypiorniak, bo mamy w tym roku 100-lecie i Calisia bo wzniośle i pięknie. Św. Józef, jak pytam z czym się kojarzy, to z obrazem i świętą rodziną, ale z Kaliszem nikt nie kojarzy” – napisała w komentarzu pod postem na stronie Kolei Wielkopolskich.

Macie swoje pomysły, jak najlepiej nazwać pociągi? Piszcie w komentarza poniżej. Możecie też wziąć udział w zabawie ogłoszonej przez przewoźnika. Dla osób, których propozycje zostaną wybrane, czekają nagrody. Zgłoszenia można przesyłać do 2 kwietnia.

Uwaga! Uwaga!Mamy dla Was dobre wiadomości. Wspólnie z Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego planujemy w…

Opublikowany przez Koleje Wielkopolskie sp. z o.o. 26 marca 2018

 

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

  1. Jeśli będzie jechał przez Ostrów to może być i SZCZYPIORNIAK, ale jeśli ominie skrótem we Franklinowie to najlepsza nazwa będzie CEBULACZEK 🙂

    • …właśnie ! Będzie jechał przez Ostrów ??? Bo już pośpieszny do Szczecina omija nasze miasto…….

    • Skoro załatwiali to ludzie z Kalisza, to na pewno ominie Ostrów. Taka mentalność.

  2. Szkoda , że wszystkie pociągi z Poznania do Kalisza nie jadą tym skrótem ,ostatnio jechałem przez Ostrów i zmarnowałem 2,5 godziny w. W Ostrowie wysiadło 5 osób a w Kaliszu wysiedli prawie wszyscy do Łodzi jechał prawie pusty gdyby nie pasażerowie z Kalisza. Dodam że przepełnienie było ogromne ludzie stali w przejściach jak za komuny.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick