Amerykański żołnierz „idealną połówką”? Policja ostrzega

1
Fot. pixabay.com
Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu ostrzega przed oszustami, którzy podają się za amerykańskiego żołnierza szukającego życiowej partnerki. Tworzy on idealny obraz swojej osoby i wykorzystując zaangażowanie kobiet, pozyskuje od nich kolejne pieniądze.

Już we wrześniu 2019 roku dochodziło do sytuacji, gdy oszuści podawali się za zagranicznych mundurowych i oszukiwali w ten sposób kobiety. Przykładem jest 60-latka, która straciła w ten sposób wszystkie oszczędności. Uwierzyła mężczyźnie poznanemu w sieci, który podawał się za amerykańskiego żołnierza marynarki wojennej.

CZYTAJ: Uwierzyła “amerykańskiemu marynarzowi”. Straciła swoje oszczędności

Policjanci ponownie apelują o rozwagę przy nawiązywaniu internetowych znajomości. Oszuści znów przyjęli metodę oszustw na „amerykańskiego żołnierza”. – Oszust wyszukuje w Internecie samotne osoby, po czym nawiązuje z nimi kontakt. Posługując się zdjęciami z sieci, przedstawia się jako amerykański żołnierz, który aktualnie jest poza granicami swojego kraju. Oszust poprzez regularny kontakt i przedstawienie fałszywych historii z życia zdobywa zaufanie ofiary, a następnie prosi o pomoc finansową na zakup biletu lotniczego do Polski lub bardzo drogie leczenie. Gdy ofiara oszustwa prześle pieniądze na konto przestępcy, zostaje bez ukochanego i bez pieniędzy – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu.

CZYTAJ TAKŻE: Chciał seksualnie wykorzystać 12-latkę? Poprosił o pomoc w leczeniu

Mundurowi przypominają także, że wciąż aktywni są także oszuści, których ofiarami padają seniorzy. Nie ustają kradzieże na tzw. „wnuczka”, „policjanta” lub „pracownika spółdzielni mieszkaniowej”. – Najlepiej jednak nie ulegać chwilowemu zauroczeniu, presji czasu i nie przekazywać pieniędzy nieznanym osobom. O wszystkich próbach wyłudzenia pieniędzy należy poinformować Policję – mówią.

Pamiętajmy, że tylko nasza ostrożność, czujność i dystans do przekazywanych informacji spowodują, że nie staniemy się kolejną ofiarą oszustwa!

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Do mojej śp siostry pisał takowy kilka miesięcy temu.. mówił ze jest żołnierzem amerykańskim i stacjonuje w Afganistanie. Wysyłał nawet zdjęcia jak to jego ,,chory kolega leży postrzelony w szpitalu” mówił, ze jest na niebezpiecznym terenie i jemu tez to grozi. Siostra miała depresje i chciał ja wykorzystać. Na szczęście pokazała mi go i zakończyła znajomość bo znalazłam jego zdjęcia w internecie. Głównie pobierane z portali typu wp daily mail itp

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick