„Może mieć związek ze zdarzeniem”. Policja publikuje kolejne nagranie

1
Komenda Miejska Policji w Kaliszu / fot. wielkopolska.policja.gov.pl
Kaliska policja zabezpieczyła kolejne nagranie z monitoringu, na którym widnieje sylwetka mężczyzny mogącego mieć związek ze sprawą oblania kwasem 49-latka. To zdarzenia doszło w drugiej połowie stycznia tego roku przy ulicy Chopina w Kaliszu. Policja prosi o kontakt wszystkich, którzy rozpoznają mężczyznę z nagrania lub mają wiedzę, która może pomóc w ustaleniu jego tożsamości.

W drugiej połowie stycznia przy ulicy Chopina w Kaliszu nieznany sprawca podszedł do 49-latka i oblał go kwasem. Poszkodowany trafił w lokalnego szpitala, a następnie został przetransportowany do Siemianowic Śląskich. Policja wciąż prowadzi czynności w tej sprawie pod nadzorem prokuratora.

Jak wynika z wypowiedzi 49-latka, podejrzewa on, że za pomysłem oblania go żrącą substancją może stać jego szwagier. Poszkodowany miał pomagać swojej siostrze, żonie 61-latka, który usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Dotyczy on art. 190kk, a brzmi on: „Kto grozi innej osobie popełnieniem przestępstwa na jej szkodę lub szkodę osoby najbliższej, jeżeli groźba wzbudza w zagrożonym uzasadnioną obawę, że będzie spełniona, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.

CZYTAJ: 

Wciąż poszukiwany jest mężczyzna, który był bezpośrednim sprawcą zdarzenia. Policja w Kaliszu zabezpieczyła i opublikowała kolejne nagranie z monitoringu. „Zabezpieczono kolejne nagrania, na których zarejestrowana została sylwetka mężczyzny, mogącego mieć związek z tym zdarzeniem” – informuje Komenda Miejska Policji w Kaliszu.

Funkcjonariusze apelują o zgłoszenie się osób, które znają mężczyznę lub są w posiadaniu informacji, które mogą przyczynić się do ustalenia jego tożsamości. „Proszone są o kontakt z policjantem prowadzącym postępowanie podkom. Łukaszem Kłosem – nr tel. 47 77 51 307 lub 47 77 51 360 (sekretariat Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego). Istotne dla sprawy informacje można również przekazywać pod numer telefonu 47 77 51 900 – czynny całą dobę”.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Dziś nałożyliśmy 2 mandaty za 1500zł i jeden kierowca stracił uprawnienia – kierowco zwolnij. [zdjęcie mandatu] <- to obecne działania policji, przestępców zaś muszą szukać obywatele. 😀

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick