A jednak ruszy! Zielone światło dla szpitala tymczasowego w Poznaniu

4
Fot. facebook.com/Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu
Szpital tymczasowy na Międzynarodowych Targach Poznańskich wystartuje 1 lutego. Taka decyzja została podjęta przez Ministra Zdrowia po analizie sytuacji epidemicznej. Do tej pory placówka pozostawała "pasywna", ale w stanie gotowości. Uruchomienie szpitala dla osób zakażonych koronawirusem ma za zadanie zwolnić łóżka na oddziałach covidowych, które powstały w lecznicach powiatowych na terenie całego wejewództwa.

W grudniu zeszłego roku informowaliśmy o przejściu szpitala tymczasowego w Poznania w stan „pasywny”. Taką decyzję podjęło Ministerstwo Zdrowia i zaczęła ona obowiązywać od stycznia 2021 roku.

CZYTAJ: Szpital tymczasowy w Poznaniu staje się placówką “pasywną”. Pozostaje jednak w gotowości

Po miesiącu okazuje się, że szpital na Międzynarodowych Targach Poznańskich jednak będzie funkcjonował i to już od 1 lutego. Maksymalny potencjał tego miejsca to 597 łóżek z dostępem do tlenu, w tym 48 łóżek intensywnej terapii dla osób wentylowanych respiratorem. Łóżka szpitalne będą oddawane pacjentom etapami w zależności od liczby pacjentów. – Uruchomienie szpitala tymczasowego ma ścisły związek z kontynuacją procesu uwalniania łóżek covidowych w szpitalach całego województwa i ich przekazywania dla pacjentów z innymi schorzeniami – tłumaczy wicewojewoda Aneta Niestrawska.

CZYTAJ TAKŻE: Tragiczny stan porzuconych zwierząt nie pozwalał nawet sprawdzić, czy to psy, czy suki [ZDJĘCIA]

Szpital tymczasowy został zaopatrzony w sprzęt do diagnostyki pacjentów. Posiada też jeden z najnowocześniejszych tomografów komputerowych. Gotowy jest także personel medyczny, który został specjalnie przeszkolony. – Otwarcie szpitala tymczasowego pozwoli wykorzystać potencjał szpitali klinicznych, których kadra zostanie zaangażowana w opiekę nad osobami z COVID-19 i podejrzeniem tej choroby, a także umożliwi dalsze przywracanie oddziałów szpitalnych dla pozostałych pacjentów. Jednocześnie, personel szpitali, w których już zostały uwolnione łóżka covidowe, będzie mógł w większym stopniu zadbać o leczonych tam pacjentów niezakażonych koronawirusem – mówi Agnieszka Pachciarz, dyrektor Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.

W halach Międzynarodowych Targów Poznańskich wydzielone zostaną sale chorych, gabinety lekarskie i zabiegowe, magazyny leków, główny magazyn medyczny, zaplecze sanitarne dla pacjentów oraz pomieszczenia dla obsługi medycznej i socjalnej szpitala. Placówka będzie dysponowała pracownią tomografii komputerowej, pracowniami ultrasonografii i elektrokardiografii. Przy targach zamontowany został zbiornik, zabezpieczający pacjentów w tlen medyczny.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

    • Jak się zapowiadała 2 fala też powstawały szpitale. I jakoś miejsca nie brakowało. Puste stały. Lepiej niech zaczną szpitale przyjmować ludzi chorych czekających na różne planowane zabiegi, operacje itd. Bo tylko covidowe szpitale. A co z ludźmi chorymi nie na covid.

  1. Moloch na Stadionie Narodowym generuje tylko wysokie koszty w sklali miesiąca no i niezłe wynagrodzenia dla zarządu i lekarzy. Lekko chorzy -znikomy procent zajętych łózek… a zwykłe szpitale przepełnione. Covid to nie jedyna „choroba” ludzie potrzebują hospitalizacji i leczenia w znacznie poważniejszych chorobach.To nie jest normalne … by dostać się do specjalisty trzeba czekać iesiącami, planowe zabiegi są odwoływane… bo pandemia.Ludzie padają jak muchy… a Państwo polskie nic nie robi by poprawić tą sytuację. Ubezpieczenie społeczne?=każdy z nas płaci nie małe składki… zachorujesz… dostać się do lekarza -marzenie. MASZ PIENIĄDZE-TEN SAM LEKARZ MA CZAS DLA CIEBIE -ALE PRYWATNIE.operacja-jeśli zapłacisz -terin się znajdzie. TAK DZAŁA SŁUŻBA ZDROWIA . Jak tak dalej pójdzie to nie szpitale tymczasowe będą nam potrzebne- a kostnice .A obraz jaki się teraz wyłania przy zapisach na szczepienia?- wielki chaos i jak zwykle system o ile to można nazwać systemem jużdawno padł. PiSiory śmieją nam się bezczelnie w twarz.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick