7. OFF – Dzień 4 – „Amok”, kabarety i „Aktorki…”

0
Na początek projekcja filmu "Amok". Potem spotkanie z reżyserką Kasią Adamik oraz twórcą muzyki do produkcji Antonim Komasą-Łazarkiewiczem. Potem recital Joanny Trzepiecińskiej oraz promocja książek Łukasza Maciejewskiego z serii "Aktorki". 7. ostrowski festiwal filmowy nabiera tempa. Dziś kolejne konkursowe projekcje oraz spotkania.

„Amok” to oparta na prawdziwych wydarzeniach historia mordercy, który postanowił opisać swoją zbrodnię w książce. Rozwiązanie tej kryminalnej zagadki nie jest jednak oczywiste, a film jest swoistym studium psychologicznym postaci. „Lepka” atmosfera, duszność bijąca z ekranu – taki jest właśnie film Kasi Adamik (córka Agnieszki Holland). Reżyserka nie ukrywa, że sporo w nim nawiązań do Davida Lyncha. „Amok” to film walczący o Grand Prix Komeda – Muzyka Polskiego Filmu.

Muzykę do tej polskiej produkcji skomponował Antoni Komasa-Łazarkiewicz. Twórca nie ukrywa, że czerpał pełnymi garściami z berlińskiej sceny techno. Stąd powtarzalność bitu oraz wręcz industrialne dźwięki. Ścieżka do „Amoku” ma odzwierciedlać duszność klimatu tego filmu i robi to doskonale. Twórcy mówili o tym podczas spotkania z publicznością festiwalową na dużej scenie OCK. Wśród nich była też Mary Komasa.

O 19:30 w Forum Synagoga Joanna Trzepiecińska zabrała publiczność na występ kabaretowy przypominając utwory największych. Artystce towarzyszył Bogdan Hołownia. Kolejnym punktem na festiwalowej liście była promocja serii książek autorstwa dyrektora artystycznego 7. edycji Grand Prix Komeda Łukasza Maciejewskiego pt. „Aktorki”. Gośćmi krytyka filmowego były Joanna Trzepiecińska, Jowita Budnik oraz Małgorzata Zajączkowska. Wszystkie opisane na kartach serii.

Dziś kolejne festiwalowe emocje.

czwartek, 7 czerwca

17.00 – Wernisaż wystawy Jana Kantego Pawluśkiewicza (Muzeum Miasta)
19.00 – Wernisaż multimedialny Jana Kantego Pawluśkiewicza „Ściany – 3D” (OCK)
19.30 – KONKURS: „Człowiek z magicznym pudełkiem” – reż. Bodo Kox, muz. Sandro di Stefano (OCK)
Spotkanie z Bodo KOXEM (OCK)
22.00 – KONCERT NA EKRANIE: Ladies and Gentlemen…, The Rolling Stones (Kino Komeda)

redaktor wlkp24.info
tomasz.wojciechowski@tvproart.pl
dziennikarz/fotoreporter/montażysta

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick