55. Cross Ostrzeszowski. Nie zabrakło sportowej rywalizacji, ale liczyła się przede wszystkim dobra zabawa [GALERIA ZDJĘĆ]

0
Biegi dzieci na kilku dystansach i w różnych kategoriach wiekowych, zmagania dorosłych na trzy i cztery tysiące metrów i wreszcie walka z pagórkami, czyli półmaraton - jubileuszowy, bo 55. Cross Ostrzeszowski za nami. Tym impreza podczas imprezy uczczono pamięć zmarłego w styczniu 2018 roku Bronisława Kokoszki.

Cross Ostrzeszowski to zawody z historią – stratują w nich zarówno najmłodsi, jak i dorośli, dla których wynik osiągnięty np. w półmaratonie ma znaczenie. Ale rezultaty nie są tak ważne jak dobra zabawa i spędzenie czasu na świeżym powietrzu.

Zmagania sportowe podczas 55. Crossu Ostrzeszowskiego to przede wszystkim biegi dzieci ze szkół podstawowych, trzecich klas gimnazjów, szkół średnich, ale także zawody dorosłych na dystansie trzy i cztery tysiące metrów oraz w 21. Półmaratonie Ostrzeszowskim. Nie zabrakło też rywalizacji z kategorii Nordic Walking, ale jak zawsze prawdziwą furorę zrobił bieg przedszkolaków na czterysta metrów.

W tym roku podczas zawodów uczczono pamięć Bronisława Kokoszki. Związany ze sportem, ale przede wszystkim osobami niepełnosprawnymi wieloletni dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Ostrzeszowie zmarł w styczniu 2018 roku.

 

redaktor wlkp24.info
katarzyna.paus@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick