5 powodów, dla których warto zamieszkać w dzielnicy Grunwald w Poznaniu

0
Grunwald jest jedną z najbardziej atrakcyjnych, ale też zróżnicowanych dzielnic Poznania. Poznaj pięć najważniejszych powodów, dla których warto rozważyć zamieszkanie właśnie w tej części miasta.

Poznański Grunwald – dzielnica, w której historia miesza się z nowoczesnością

Rozległa dzielnica Grunwald to jedna z najważniejszych części Poznania. Mieszka w niej nawet co piąty obywatel tego miasta, powstaje w niej również wiele nowych inwestycji deweloperskich. Obok siebie współistnieją tu domy i kamienice z przełomu XIX i XX stulecia oraz nowoczesne budynki wznoszone obecnie.

Chcąc zamieszkać w dzielnicy Grunwald, można więc wybierać spośród lokali w wiekowych kamienicach i spośród mieszkań w nowoczesnym budownictwie. Z tego właśnie względu poznański Grunwald jest dzielnicą dla każdego. Spodoba się tu zarówno miłośnikom zabytkowej architektury, jak i osobom, które wolą mieszkać na nowych osiedlach ze wszystkimi udogodnieniami, jakie oferują dzisiejsze realizacje deweloperskie.

Pięć najważniejszych powodów, dla których warto zamieszkać w dzielnicy Grunwald w Poznaniu

1.    To dzielnica o bardzo dobrej lokalizacji

Poznański Grunwald jest dzielnicą rozległą, ale przylegającą niemal do samego centrum miasta. Jest to również dzielnica doskonale skomunikowana z centrum, jak i z sąsiadującymi Jeżycami, Świerczewem i innymi dzielnicami miasta. Czy to komunikacją miejską, czy też samochodem lub rowerem – dojazd do pobliskich dzielnic lub do centrum nie zajmuje wiele czasu.

2.    W tej dzielnicy trudno się nudzić

Osoby zamieszkujące dzielnicę Grunwald mogą załatwiać wszelkie ważne sprawy bez opuszczania tej części miasta. Nie brak tu bowiem sklepów i galerii handlowych, działają tu również kina, restauracje, puby i obiekty o charakterze sportowym. Spragnieni kontaktu z przyrodą, mogą wybrać się do pobliskiego Lasu Marcelińskiego lub do popularnego Parku Kasprowicza. Funkcjonują tu również stadiony oraz Arena Poznań, gdzie odbywają się liczne koncerty i wydarzenia kulturalne.

3.    To dzielnica dla każdego

Poznański Grunwald to doskonałe miejsce do zamieszkania dla osób w różnych przedziałach wiekowych i o różnorodnej sytuacji życiowej i zawodowej. W dzielnicy tej działają liczne szkoły i przedszkola, nie brak tu również placówek zdrowotnych, aptek i szpitala.

4.    Grunwald stale się rozwija

W Poznaniu powstaje wiele nowych inwestycji mieszkaniowych i biznesowych. Spora część z nich lokowana jest właśnie w dzielnicy Grunwald. Jeśli więc interesuje Cię mieszkanie na sprzedaż w Poznaniu Grunwald, znajdziesz je raczej bez większego problemu. W dodatku w pobliżu będzie również szansa na znalezienie ciekawej pracy, szkoły dla dzieci i wszystkich innych usług, jakie są niezbędne w codziennym życiu.

5.    Oferta mieszkaniowa tej dzielnicy jest bardzo atrakcyjna

Poznański Grunwald ma wiele do zaoferowania, jeśli chodzi o zaplecze mieszkaniowe. W tej dzielnicy znaleźć można wiele mieszkań na wynajem i do zakupu i to zarówno na rynku wtórnym, jak i pierwotnym. Nowe inwestycje w Poznaniu lokowane są najczęściej właśnie w tej części miasta i kuszą atrakcyjnymi stawkami za metr kwadratowy – szczególnie w porównaniu z cenami na Starym Mieście. Aktualnie średnia cena metra kwadratowego w tej lokalizacji wynosi 9782 złote, ale przy odrobinie szczęścia uda się znaleźć lokum ze stawką 7600, 8700 lub 7454 zł za metr kwadratowy.

Grunwald to ciekawa i bardzo zróżnicowana dzielnica Poznania. Zdecydowanie warto rozważyć zamieszkanie w tej lokalizacji.

redaktor wlkp24.info
redakcja@wlkp24.info

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick