4,5 mln zł na remont drogi, która połączy miasto z sąsiednią gminą

0
Fot. Google Maps
Rozpoczął się remont ulicy Pokrzywnickiej w Kaliszu, który pochłonie niemal 4,5 mln zł i skomunikuje miasto z miejscowością Szałe w gminie Opatówek. Jakie prace wpisano na listę tych, które mają zostać wykonane?

Prawie 4,5 mln zł ma kosztować remont ulicy Pokrzywnickiej w Kaliszu. Właśnie ruszyły prace, których efektem ma być nie tylko poprawa bezpieczeństwa, ale także podniesienie komfortu podróżujących. Aby tak się stało, w ramach inwestycji ma zostać położony nowy asfalt, chodniki oraz stworzona ścieżka rowerowa. Powstaną także zjazdy na posesje i kanały deszczowe. W planach jest także rozbudowanie oświetlenia ulicznego, stworzenie przystanków autobusowych z peronami oraz czterech przejść dla pieszych.

>> Jesteśmy też na Facebooku. Polub nasz fanpage! <<

Jak zapewniają władze miasta, tak kosztowna inwestycja nie zrujnuje budżetu. 2,4 mln zł udało się pozyskać z budżetu państwa z fundusz remontu i budowy dróg lokalnych. Prace drogowe, dzięki którym Kalisz zostanie połączony z miejscowością Szałe (gmina Opatówek) mają się zakończyć najpóźniej 20 listopada.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick