30 tys. zł na podróże w czasie i spotkania autorskie

0
Fot. Pixabay
Kolejne dofinansowanie dla biblioteki w regionie. Tym razem 30 tys. zł trafiło do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Pleszew. Placówka otrzymała pieniądze z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na dwa projekty.

Biblioteki z Południowej Wielkopolski mają ostatnio szczęście do dofinansowań. Niedawno placówka w Jarocinie pozyskała 250 tys. zł m.in. na termomodernizację, a niespełna 11 tys. zł trafiło na konto biblioteki w Kępnie, która zdobyła pieniądze z grantu na dwa projekty: „Świat jest książką” oraz „Promocja czytelnictwa”.

>> Obserwuj nasz profil na Twitterze <<

Kolejne 30 tys. zł zostało właśnie przyznanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego bibliotece w Pleszewie. Dzięki dotacji będzie można zorganizować „Biblioteczne podróże w czasie”, które mają się przyczynić m.in. do promocji czytelnictwa. Pieniądze nie zostaną przeznaczone na jednodniowy projekt. To inicjatywa zakrojona na szerszą skalę, która rozpoczęła się w maju i potrwa do grudnia. Uczestnicy podróży w czasie będą mogli spotkać się z pisarzami dla dzieci, wziąć udział w konkursach literackich i pograć w gry planszowe.

To jednak nie koniec. Kolejnym projektem, który zyskał uznania w oczach przedstawicieli ministerstwa jest „Biblioteczna Akademia Rozmaitości”. To już trzecia edycja tego cyklu. Tym razem uczestnicy będą mieli okazję spotkać się m.in. z pisarką i dziennikarką Dorotą Sumińską, Adamem Wajrakiem, znanym dziennikarzem związanym z ekologią, aktorką Anną Seniuk oraz z Jerzym Górskim, bohaterem filmu „Najlepszy”.

Zobacz, jak będzie wyglądać nowa biblioteka w Jarocinie

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick