Podróżnik Jan Mela, który zdobył dwa bieguny, przyjedzie do Kępna

0
Fot. kepno.pl
Spotkanie z Janem Melą, niepełnosprawnym podróżnikiem, który razem z Markiem Kamińskim zdobył oba bieguny, będzie jedną z głównych atrakcji projektów przygotowanych przez Bibliotekę Publiczną w Kępnie.

Kępińska biblioteka publiczna otrzymała 10,7 tys. zł dofinansowania z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Placówka ubiegała się o granty w ramach dwóch programów, prezentując projekty pod nazwą „Świat jest książką” oraz „Promocja czytelnictwa”. Oba zostały pozytywnie zaopiniowane przez ministerstwo.

>> Obserwuj nas również na Instagramie! <<

Jednym z głównych punktów programu, na który zostaną przyznane pieniądze, będzie zorganizowanie spotkania z Janem Melą, niepełnosprawnym podróżnikiem, który razem z Markiem Kamińskim zdobył oba bieguny.

Projekt „Świat jest książką” ma promować literaturę podróżniczą szczególnie wśród młodzieży i zachęcić nastolatków do realizacji swoich marzeń. W związku z tym odbędą się także warsztaty motywacyjne oraz wspomniane spotkanie z Janem Melą. Nie zabraknie też wystawy prac lokalnych artystów.

Drugi projekt pod nazwą „Co czytali moi rodzice?”, jest skierowany do najmłodszych czytelników i ich opiekunów. Pierwsze wydarzenia rozpoczynają się 15 maja. Tego dnia w filiach biblioteki w Olszowie i w Mikorzynie odbędzie się spotkanie z pisarzem Marcinem Pałaszem – autorem „Opowieści z Krainy Potworów”.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick