Ćwierć miliona na termomodernizację biblioteki i nie tylko

0
Fot. jarocin.pl
160 tysięcy złotych na termomodernizację i 96 na projekty kulturalno-edukacyjne, Biblioteka Publiczna w Jarocinie znów zdobyła pieniądze z grantów.

160 tysięcy złotych dofinansowania zdobyła Biblioteka Publiczna w Jarocinie. To pieniądze z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, który przyznał dotację z przeznaczeniem na termomodernizację kamienicy na rynku, w której znajdzie się filia książnicy.

>> Obserwuj nas również na Instagramie! <<

Generalny remont obejmie nie tylko elewację, ale także wnętrze budynku. Zostaną wykonane prace związane m.in. z izolacją dachu, instalacjami wody, ogrzewaniem, wentylacją oraz wymianą okien, drzwi, podłóg i posadzek.

Pieniądze są potrzebne także na inne cele niż związane z remontem kamienicy. Również na animacje kulturalno-edukacyjne udało się zdobyć pokaźne dofinansowanie. Mowa o 96 tysiącach złotych na animacje kulturalno-edukacyjne pozyskane z grantu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Partnerstwo dla książki”.

Oznacza to, że nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych, którzy lubią spędzać czas w strefie relaksu na jarocińskim rynku. Pracownicy biblioteki planują kontynuować projekt „Regał na nudę”, nie zabraknie też spotkań z podróżnikami-amatorami, warsztatów, koncertów, wystaw i pokazów plenerowych. To jednak nie koniec zapowiedzi. Podczas drugiego dnia Jarocin Festiwalu, biblioteka przygotuje dla najmłodszych Żywą Akademię Pana Kleksa. Będzie to koncert piosenek z filmowych adaptacji serii książek o Panu Kleksie. Planowane jest też głośne czytanie fragmentów książki przez muzyków Jarocin Festiwal 2018.

ZOBACZ TEŻ: 1,5 miliona złotych dla jarocińskiej biblioteki

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick