22 osoby w DPS-ie w Psarach z koronawirusem

1
Fot. dpspsary.pl
22 osoby z DPS-u w Psarach mają pozytywny wynik badania na obecność koronawirusa. To oznacza, że zostali zakażeni. Takie są najnowsze dane zebrane w Poniedziałek Wielkanocny. Trzy osoby z podwyższoną temperaturą zostaną przewiezione do Poznania. Pierwsza z nich miała trafić tam w niedzielę.

Pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej w Psarach w powiecie ostrowskim poznali wyniki badań na obecność koronawirusa. 22 osoby mają wyniki pozytywne, a to oznacza, że zostali zakażeni. To niewielki procent wszystkich osób przebywajacych w domu pomocy. Jak informują portal wlkp24.info przedstawiciele starostwa, pod który podlega DPS, wszyscy chorzy na COVID-19 przebywają w jednym budynku. Mowa o budynku pałacowym.

CZYTAJ: Lany Poniedziałek – niezwykła tradycja sięgająca wieków

Trzy osoby miały podwyższoną gorączkę i podjęto decyzję o przetransportowaniu ich do szpitala zakaźnego w Poznaniu. Pierwsza osoba pojechała jeszcze w Niedzielę Wielkanocną.

O tym, że placówka została zamknięta, informowaliśmy 7 kwietnia. Wtedy też okazało się, że jedna z pracownic ma wynik pozytywny. Obawa, że mogła zakazić pensjonariuszy oraz innych pracowników okazała się słuszna. Tego samego dnia poinformowano, że dwóch seniorów ma gorączkę powyżej 38 stopni Celsjusza. Zostali odizolowani, a sanepid zarządził kwarantannę. Zamknięto DPS. Dzień później u dwóch kolejnych osób zaobserwowano wysoką temperaturę.

Na terenie domu pomocy w Psarach przebywa 166 pensjonariuszy i 40 osób z personelu. Pozostali pracownicy zostali objęci kwarantanną domową.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick