20. obiad ostrowskich stanów

20
Krem szparagowy z grzankami, pieczoną karkówkę w sosie borowikowym i tort śmietanowy z owocami. M.in. takie potrawy zjadło dziś w ratuszu 80. przedstawicieli ostrowskich stanów. Ale nie o jedzenie tu chodzi. Chodzi o to, by docenić i wyróżnić reprezentantów różnych profesji, którzy na co dzień budują siłę miasta, w którym mieszkają.

Tradycyjnie, od 20 lat, na Obiad Ostrowskich Stanów zaprasza przewodniczący rady miejskiej, a cała uroczystość zaczyna się od wspólnego zdjęcia przed ratuszem. Oto tegoroczna lista zaproszonych w kolejności, w jakiej przedstawiał i witał gości Marian Herwich.

Barbara Błaszczyk

Izabela Gabryszak

Donata Herchold

Rose Marie Hilger

Ewa Janiszewska

Danuta Jankowiak

Aleksandra Kielb-Szawuła

Beata Klimek

St. sierż. Paulina Kozłowska

Karolina Krawczyk

Grażyna Krolek

Alina Mieloch

Izabela Rykowska

Katrin Scholtz

Alicja Sierakowska

Elżbieta Szarczyńska

Danuta Szwedziak

Katarzyna Weiss

Elżbieta Wróbel

Renata Zielińska

Barbara Źródlewska-Olejnik

Dariusz Adamek

Andrzej Baraniak

Marcin Bednarek

Peter Blonski

Kai Buchmann

Sierż. Jakub Byzia

Wojciech Chlebowski

Andrzej Cieślak

Ryszard Chmielina

Edward Cukiernik

Roman Dolata

Marek Ewiak

Marcin Gebel

Michał Grzesiak

Prof. Kajetan Hądzelek

Marian Herwich

Jan Kalina

Marian Junak

Stanisław Kawiński

Bogdan Kędzierski

Sławomir Kowalczuk

Marian Lamczak

Zdzisław Marek

Wojciech Matuszczak

Maciej Michalak

Alojzy Motylewski

Ks. Krzysztof Nojman

Bogdan Nowacki

Roman Pacholczyk

Andrzej Pawlak

Grzegorz Piec

Mariusz Posadzy

Mł. asp. Damian Resler

Dr Tadeusz Sarnowski

Piotr Sitarz

Maciej Siwek

Dariusz Spychalski

Maciej Stagraczyński

Andrzej Suski

Zbigniew Szczeblewski

Mariusz Szczuraszek

Bogdan Szombara

Paweł Szymanowski

Insp. Grzegorz Szyszka

Dariusz Śron

Sławomir Śron

Lech Topolan

Jarosław Urbaniak

Jarosław Wardawy

Zbigniew Warzecha

Nadkom. Piotr Wilkowski

Bryg. Jacek Wiśniewski

Waldemar Zaręba

Aleksander Ziobro

 

oraz z ramienia organizatora

Andrzej Leraczyk

Cezary Janiszewski

Dorota Szyperska

redaktor wlkp24.info
agnieszka.kurzawa@tvproart.pl

20 KOMENTARZE

 1. Dlaczego przy tak ważnej okazji piszecie nazwiska niepoprawnie? Nie można tego jakoś sprawdzić? np. p. Donata nazywa się Herchold – a nie Hercchold, a pan policjant to Byzia a nie Bryzia. No i pytanie – co to za skrót „ins.”? przy nazwisku p. Szyszki powinno pojawić się 'insp.” (inspektor). Portal wlkp24.info jak zwykle dał plamę – wskutek niewiedzy swoich pseudoredaktorów.

  • Nie patrz na drobne niedociągnięcia. Bądź dumny z osób wyróżnionych przez przewodniczącego rady miejskiej, które „na co dzień budują siłę miasta…”! Teraz gdy pójdę do spowiedzi, to będę wiedziała, że duma to nie grzech i z jakiego powodu jestem dumna.
   Wcześniej u spowiedzi ksiądz pytając mnie dlaczego czuję się dumna czy może z powodu swojego pochodzenia, to stwierdziłam, że nie. A jak mnie zapytał czy może moi rodzice są jakimiś ważnymi wynalazcami to też nie mogła odpowiedzieć twierdząco. A jak mnie zapytał czy może jestem nieprzeciętnej urody to mu odpowiedziałam, że na urodę nie narzekam ale nie jest ona ponadprzeciętna. Wtedy ksiądz mi powiedział, że ty moje dziecko nie jesteś dumna, ty jesteś tylko głupia.

 2. Wg zapraszającego i zaproszonych gości menu powinno wyglądać tak: na pierwsze grochówka wojskowa na boczku, na drugie kiełbasa z grilla koniecznie węglowego z kiszonym ogórkiem, a na deser do wyboru kisiel na ciepło czereśniowy, żeby było na czerwono lub galaretka truskawkowa. A bym zapomniał o piwie którego powinno być pod dostatkiem, a nawet na wynos!

 3. POpaprańcy i Nowośmieszni (ukryci) ; a gdzie spacerowicze (łajzy) z gł. guru Wójcickim ? no tak nie można przecież to brak demokracji i praworządności…..

  • Totalniacy takich potraw nie jedzą. Co innego gdyby serwowano PKS czyli pyry, kapusta i sos.

 4. Jak można było zaprosić tylko jednego dyrektora ostrowskiego liceum dyrektora II LO Aleksandra Ziobro? Czyżby jego koledzy byli od niego gorsi?

 5. Zastanawia mnie brak wśród zaproszonych gości, Andrzeja Kornaszewskiego, pryncypała podpułkownika Herwicha. Czyżby to była niewdzięczność ze strony podwładnego czy tylko ustalona prymitywna strategia dla zmylenia ogółu.

  • Każdy radny oprócz przewodniczących rady, w ciągu kadencji zapraszany jest tylko raz. Taka zasada obowiązuje od początku obiadów. Tak więc nie ma tu żadnej ukrytej strategii, ani prymitywnej ani wyrafinowanej. Radny Kornaszewski był uczestnikiem obiadu w roku 2016, zapraszał przewodniczący Lisiecki.

 6. To jakieś jaja. Zaprasza przewodniczący rady. Wśród zaproszonych 10% to urzędnicy urzędu miejskiego, następnych 10% to ludzie lewicy, ewidentnie popierający panią Klimek, 10% to policjanci… Dalej lepiej już nie wymieniać. Dziwny klucz w tym wyborczym roku.

 7. Nie kojarzę wielu z tych ludzi ale mam pytanie- czy wśród zaproszonych na darmowe jedzonko znalazło się miejsce dla pani sprzedawczyni czy też pani czy pana sprzątających nasze miasto?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick