2-latek utonął, rodzice spali. Jest wyrok sądu

1
Zapadł wyrok dla rodziców 2-latka, który w ubiegłym roku utonął w zalewie w Antoninie (powiat ostrowski). Z ustaleń śledczych wynikało, że dziecko samo dostało się na teren plaży i finalnie wpadło z pomostu do wody, w czasie gdy rodzice spali w domku letniskowym. Wówczas 29-letnia kobieta oraz 33-letni mężczyzna usłyszeli zarzut niezapewnienia należytej opieki nad dzieckiem i narażenie go na utratę zdrowia i życia. Sąd wydał wyrok więzienia.

To była prawdziwa tragedia. W lipcu 2021 roku młodzi rodzice wraz z dwuletnim dzieckiem przebywali w ośrodku wypoczynkowym w Antoninie (gmina Przygodzice). Któregoś dnia wczesnym porankiem chłopiec wyszedł z domku letniskowego i bez opieki dotarł do plaży, następnie na pomost, z którego wpadł do wody. Dziecku udzielono pomocy, ale mimo reanimacji – nie udało się go uratować. W toku śledztwa okazało się, że matka i ojciec – obywatele Ukrainy – spali. – Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości rodziców. Ojciec dziecka był trzeźwy, natomiast matka znajdowała się pod wpływem alkoholu. Pobrano od nich krew do dalszych badań– poinformowała wówczas portal wlkp24.info mł. asp. Małgorzata Michaś, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

Rodzice zmarłego tragicznie dziecka szybko usłyszeli zarzuty niedopełnienia opieki i narażenia chłopca na utratę zdrowia i życia. Dodatkowo: – Kobiecie zarzucono, że czynu tego dopuściła się, będąc w stanie nietrzeźwości. Od godziny 4.00 do godziny 5.00 nad ranem poziom alkoholu wynosił pomiędzy 1,79 promila a 1,96 promila – informował wtedy Maciej Meler z Prokuratury Okręgowej w Ostrowie.

Jest finał sądowego procesu, w trakcie którego rodzice nie przyznali się do oskarżeń. Sąd zdecydował ogłosić wyrok pół roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata dla obojga z nich. Wyrok nie jest prawomocny.

 

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick