DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

19-latek potrącił na pasach 20-letnią kobietę. Usłyszał wyrok

Kaliski Sąd Okręgowy zakończył sprawę wypadku ze skutkiem śmiertelnym, który miał miejsce w maju 2022 roku. Doszło do niego w Jarocinie na wyjeździe w kierunku Cielczy. Na ul. Poznańskiej 20-letnia rowerzystka została potrącona na przejściu dla pieszych. Jak ustalili śledczy, za kierownicą BMW siedział 19-latek. – Obie osoby to mieszkańcy gminy Jarocin. Niestety, potrącona zmarła na miejscu. W momencie zdarzenia kierowca BMW był trzeźwy – poinformowała wówczas st. asp. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

Młody mężczyzna usłyszał wyrok pięciu lat pozbawienia wolności w związku z art. 177 par. 2 kodeksu karnego, który brzmi: „Jeżeli następstwem wypadku jest śmierć innej osoby albo ciężki uszczerbek na jej zdrowiu, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8”. – Ponadto sąd orzekł wobec oskarżonego zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych w strefie ruchu lądowego przez sześć lat. Zaliczył okres zatrzymania prawa jazdy, a także orzekł wobec oskarżonego Bartosza B. na rzecz oskarżycieli posiłkowych nawiązki w kwotach po 20 tys. zł dla każdego z nich – wyjaśnia Edyta Janiszewska, rzeczniczka prasowa Sądu Okręgowego w Kaliszu.

Został również uznany winnym zarzucanych mu czynów dotyczących ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Sąd wymierzył za to karę roku i pięciu miesięcy pozbawienia wolności. – Łącznie sąd wymierzył oskarżonemu karę sześciu lat pozbawienia wolności. Sąd orzekał również w przedmiocie dowodów rzeczowych, które były zgromadzone w tym postępowaniu – dodaje.

Okolicznością łagodzącą – jak informuje sędzia – była skrucha oskarżonego oraz wyrażone przez niego przeprosiny w stosunku do rodziców pokrzywdzonej.

Wyrok nie jest prawomocny.

TRAGICZNY WEEKEND NA DROGACH:

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz