17-latek stracił część prawej ręki. Trwa akcja #poMOCdlaGrzegorzaKurczaby

0
Fot. facebook.com/Po-MOC-dla-Grzegorza-Kurczaby-100972358504620
Trwa zbiórka pieniędzy na zakup protezy dla 17-letniego Grzesia, który 28 października stracił prawą rękę na odcinku 1/3 ramienia. Jedyną szansą dla niego jest proteza, która pozwoli mu wrócić do normalnego życia i dalej być samodzielnym. Wesprzyj akcję #poMOCdlaGrzegorzaKurczaby. Szczegóły na wlkp24.info.

Akcja #poMOCdlaGrzegorzaKurczaby to spontaniczna próba zebrania pieniędzy na protezę dla 17-letniego Grzegorza z Moszczanki w gminie Raszków. Chłopak podczas wypadku stracił prawą rękę na odcinku 1/3 ramienia, przez co jego życie wywróciło się do góry nogami.

“Grześ to bardzo sympatyczny i niezwykle rodzinny chłopak. Ma dwóch młodszych braci, dla których jest autorytetem. Zawsze chętny do pomocy i uczynny. Pasją Grzesia są wszelkiego rodzaju prace przy maszynach rolniczych (koparka, ciągnik). Potrafi samodzielnie naprawić kosiarkę. Przyszłość wiąże z rolnictwem. Aktualnie jest uczniem II klasy technikum o profilu technik maszyn rolniczych i agrotroniki” – czytamy na fanpage’u Po MOC dla Grzegorza Kurczaby.

CZYTAJ: “Czasem Marcelek staje przed lustrem i pyta »Mamo, gdzie jest moje uszko?«”

17-latek uwielbia wędkować i temu zajęciu poświęca wolny czas. Chętnie angażował się też w życie lokalnej społeczności i brał udział w biegach oraz wydarzeniach charytatywnych. W jednej chwili z energicznego młodego człowieka pełnego pasji i realizującego swoje szerokie zainteresowania, stał się osobą niepełnosprawną, która musi na nowo poukładać sobie życie i zrewidować plany. Choć niedawno sam pomagał, dzisiaj to właśnie on potrzebuje pomocy.

Istnieje jednak szansa na powrót do sprawności dzięki protezie. “Jeżeli możesz, wpłać dowolną kwotę dla Grzegorza na rachunek Fundacji “Moc Pomocy”, której Grzesiu jest podopiecznym” – czytamy dalej.

Nr rachunku: 16 1020 5226 0000 6602 0635 0765 z dopiskiem Grzegorz Kurczaba.

Fot. facebook.com/Po-MOC-dla-Grzegorza-Kurczaby-100972358504620
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick