14 zastępów straży na składowisku odpadów. Ćwiczenia w ZGO [ZDJĘCIA]

0
Fot. Adam Majewski/jarocin112.pl
Zakrojone na szeroką skalę ćwiczenia strażaków i służb ratunkowych odbyły się w sobotę w Zakładzie Gospodarki Odpadami w Jarocinie. Wzięło w nich udział m.in. 14 zastępów straży pożarnej z gminy Jarocin oraz przedstawiciele Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Dla jarocińskich strażaków sobota stała pod znakiem ćwiczeń w Zakładzie Gospodarki Odpadami – Wielkopolskim Centrum Recyklingu. Na teren spółki, gdzie znajduje się składowisko odpadów, wezwano 14 zastępów straży pożarnej z gminy Jarocin. Członkowie PSP i OSP, a także przedstawiciele obrony cywilnej i Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego wzięli udział w ćwiczeniach w razie wybuchu pożaru.

Dużych rozmiarów teren składowiska w ZGO jest specyficzny. Znajduje się tam m.in. kilka hal wypełnionych maszynami i odpadami, a także hałdami np. plastiku przeznaczonego do recyklingu. Duże odległości i rozległy obszar były okazją dla strażaków do przećwiczenia przetłaczania wody na duże odległości oraz próbami podania prądów wody na teren imitujący pożar. Zbudowano dwie linie każda o długości ok. 600 m, punkty podbicia ciśnienia oraz zbiorniki buforowe.

ZOBACZ TEŻ: Duży pożar wysypiska w Ostrowie Wielkopolskim. Dym widać w całym mieście [WIDEO, ZDJĘCIA]

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick