135 wykroczeń na 150 kontroli. A to wszystko jednego dnia

11
Fot. KPP Ostrów Wlkp.
Ostrowscy policjanci przeprowadzili kontrole w okolicach przejść dla pieszych w ramach akcji dotyczącej niechronionych uczestników ruchu drogowego. Na 150 kontroli odnotowano 135 wykroczeń dotyczących pieszych, rowerzystów i kierowców.

Nie tylko kierowcy dopuszczają się wykroczeń drogowych. Ostrowscy policjanci przyjrzeli się ostatnio pieszym i rowerzystom pod kątem przestrzegania przepisów. Okazało się, że jest nad czym pracować, bo niezmotoryzowani uczestnicy ruchu nie należą do osób, które z wielką gorliwością zwracają uwagę na kodeks drogowy.

– Policjanci przeprowadzili ponad 150 kontroli, odnotowali łącznie 135 wykroczeń. Wśród nich znalazły się m.in. takie, które polegały na przekroczeniu prędkości przez kierujących w rejonie przejść dla pieszych, czy przechodzeniu pieszych przez jezdnię w niedozwolonym miejscu. Natomiast wykroczenia popełniane przez rowerzystów to przejazd przez przejście dla pieszych – informuje mł. asp. Małgorzata Michaś, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

Funkcjonariusze podkreślają, że oznaczone przejście dla pieszych nie oznacza, że można się na nim czuć w pełni bezpiecznie. Wiele zależy właśnie od uczestników ruchu drogowego: kierowców, pieszych, rowerzystów, użytkowników hulajnóg. – Dlatego tak ważne jest, by każdy z uczestników ruchu drogowego właśnie przy przejściu zachowywał szczególną ostrożność i stosował się do przepisów ruchu drogowego. Kierowcy muszą pamiętać o swoich obowiązkach względem pieszych. Pieszych natomiast także obowiązują przepisy, do których muszą stosować się w trosce o własne bezpieczeństwo. Tylko wspólne działanie tych dwóch grup da wymierne efekty w postaci poprawy bezpieczeństwa – dodaje.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

11 KOMENTARZE

  1. czas na rorzystow na sciezkach rowerowych w calym miescie jezdza jak chca mozna zarobic miliony nie przestrzegaja zadnych przepisow ruchu drogowego a jak zwroci sie im uwage to jeszcze mocno obrazeni jak zaczna placic mandaty to wreszcie sie naucza jezdzic

  2. Najpierw niech stworzą porządne ścieszki rowerowe … a nie wyznaczają części chodnika na ścieżkę lub nagle ścieżka się kończy… a potem niech wlepiają mandaty… a gdzie oko na piratów drogowych-motocyklistów? na Wrocławskiej już mają stałe miejsca do łapania-czas to zmienić… bo kierowcy już doskonale wiedzą gdzie Lapacze stoją i ukrywanie radiowozu za prywatnym autem firmy -nic nie pomoże-

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick