Kilku ukraińskich żołnierzy opuściło ostrowski szpital

7
Czwartek był szczęśliwym dniem dla kilku ukraińskich żołnierzy, którzy opuścili ostrowski szpital. Ich obrażenia były dość skomplikowane, stąd kilkumiesięczne leczenie. W placówce przebywają jeszcze trzy osoby, które trafiły do Ostrowa Wielkopolskiego z frontu wojny z Rosją.

Dobiegło końca szpitalne leczenie kilku ukraińskich żołnierzy, którzy trafili do ostrowskiego szpitala. Mogli być tutaj leczeni dzięki porozumieniu pomiędzy Polską a Ukrainą w sprawie pomocy temu krajowi zaatakowanemu przez putinowską Rosję.

Obrażenia żołnierzy były dość poważne – mówi Adam Stangret, zastępca kierownika Szpitalnego Oddziału Ratunkowego – stąd aż kilkumiesięczny pobyt w placówce. – Najpierw było to leczenie ran spowodowanych działaniami wojennymi, a później długotrwały proces rehabilitacji. Natomiast wyszli w stanie na tyle dobrym, że dalszy przebieg rehabilitacji będzie możliwy w warunkach ambulatoryjnych – podkreśla.

Oprócz obrażeń fizycznych, żołnierze mieli też problemy natury psychologicznej, które były  powodowane przebywaniem na froncie. Niektóre dźwięki przypominały im te z czasu uczestnictwa w walkach. – Ten ślad na pewno zostaje. Oni bardzo żyli tym, co się u nich dzieje. Byli bardzo wyczuleni na wszelkie bodźce typu przelot śmigłowca ratowniczego. Mieli wtedy skojarzenia z działaniami wojennymi – dodaje.

W szpitalu jest leczonych jeszcze trzech żołnierzy z Ukrainy. Jak podkreślają przedstawiciele ostrowskiej placówki, pomoc rannym nie wpływa na obsługę pozostałych pacjentów.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

7 KOMENTARZE

  1. Trzeba było ich zatrudnić albo jakiś inny powòd ktòry ich zatrą na stałe ,tu ich wyciągnęli,wyleczyli ,odpoczęli ,przecież uraz wojenny zostaje w psychice na zawsze ,przecież to byli personel medyczny .

    • Najpierw naucz się kobieto poprawnie pisać w języku polskim. Potem możesz wypisywać komentarze.

    • Nie życzę nawet najgorszemu wrogowi tego co oni musieli przeżyć ,jest 21wiek i wojną i jej ofiary ,zamiast rozwijać kraj i żyć w nim w spokoju walczą z wojną i żeby nie być zabitym ,w nas jest mnòstwo gniewu i nienawiści ale w tym chodzi patrzymy z punktu pieniędzy a oni uciec przed wojną i aby nie zginąć i umrzeć .

    • A ty przeczytałeś hejciarzu ,a co nie masz nic innego do roboty ,nauczył się czytać i pisać i wypociny wypisuje.😏

  2. Matylda Arutyńska pomyśl nad tym co wypisujesz do mnie i innych ,a skoro wstawiłaś swoje złośliwe i wredne postowe wypociny świadczy o tobie i twojej skrzywionej psychice .przyjechali z piekła do raju i spokoju tu ich połatali można zobaczyć zdjęcia o dosłownym znaczeniu a teraz powròt do piekła tu by mieli spokòj i z racji że to personel medyczny byli tu przydatni a szczegòlnie że są w mieście i okolicy Ukraińcy ,chciałabyś pojechać na wojnę czy zostać w spokoju .Jak trzeba być wrednym żeby czepiać się innych .a w każdej pisowni są literòwki jedno się pisze drugie wychodzi ,czy wiedziałaś to już przeczytałaś .I poczytajcie historię i oby się historią nie powtórzyła .

    • Nie mam nic do tych żołnierzy – chodziło o Twoją pisownię – M.A. Pozdrawiam ( naucz się też czytać ze zrozumieniem.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick