12-latek ze złotym medalem mistrzostw Europy!

1
Fot. materiały prasowe
Wielki sportowy sukces stał się udziałem Kacpra Gowgiela z Jarocina, który wygrał bieg na 300 metrów podczas Mistrzostw Europy, które odbyły się w Łowiczu. "Jestem bardzo dumny. Czekamy na nowy sezon" - mówi trener złotego medalisty.

Kacper pokonał przedstawicieli kilku europejskich krajów: Litwy, Estonii, Słowacji, Słowenii, Węgier i Ukrainy. W XIV Międzynarodowym Pucharze Lekkoatletycznym, który odbył się na stadionie im. 10. Pułku Piechoty w Łowiczu młody lekkoatleta uczęszczający do Zespołu Szkół nr 5 w Jarocinie rywalizował w kategorii biegowej na dystansie 300 metrów.

Urodzony w 2007 roku lekkoatleta w finale przekroczył linię mety z czasem 42,99 sekundy. – Jestem bardzo dumny z tego, że mój podopieczny reprezentował Polskę na tych zawodach. Życzę Kacprowi dalszych sukcesów i czekamy na nowy sezon. Polska wygrała zdecydowanie klasyfikacje generalną – mówi Marcin Szymkowiak, trener złotego medalisty.

Zwycięstwo w międzynarodowych zawodach to nie jedyny sukces Kacpra, który mimo młodego wieku jest m.in. podwójnym srebrnym medalistą Ogólnopolskich „Czwartków lekkoatletycznych” także w biegu na 300 metrów. Srebro wywalczył zarówno na otwartym stadionie, jak i w hali. Zajął także siódme miejsce w finale ogólnopolskiej sztafety w biegach przełajowych w Garczynie. Ma też na koncie brązowy medal Mistrzostw Wielkopolski SZS, a także dziesiąte miejsce w ogólnopolskim finale czwórboju lekkoatletycznego w Inowrocławiu oraz złoty medal Mistrzostw Wielkopolski SZS.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Z całym szacunkiem – nie były to Mistrzostwa Europy tylko, jak w artykule napisano XIV Międzynarodowy Puchar Lekkoatletyczny w którym uczestniczyły Polska, Estonia, Litwa, Słowacja, Węgry i reprezentacja Łowicza (5 Państw). Te kraje to nie jest cała Europa. A piszę, to ze względu na dobro dzieci, które brały w tej imprezie udział. Bo byli to zwycięzcy Finału Ogólnopolskiego Czwartków Lekkoatletycznych. Odnieśli wielki sukces zwyciężając w kraju i w dodatku zwyciężając w tych międzynarodowych zawodach. Jednak daleko tej imprezie do Mistrzostw Europy. Podnoszenie rangi osiągnięcia jest bardzo niebezpieczne dla zawodników, gdyż w przyszłości, kiedy rzeczywiście osiągną sukces prawdziwie europejski (choćby miejsce w pierwszej ósemce) rezultat będzie odbierany jako porażka. Tego się nie robi. Oczywiście, można by mi zarzucić np. zazdrość lub coś takiego. Stąd informuję, iż NASI zawodnicy ze Stali LA Ostrów Wielkopolski w Łowiczu również zwyciężyli. Nikodem Borecki zwyciężył w biegu na 60 m. rocznika 2008 i młodsi ze świetnym rezultatem 8,22 s. i Olga Szlachta zwyciężyła w kategorii 2006 rocznika – w skoku w dal fenomenalnym rezultatem – 5,53 m. Są to wspaniałe rezultaty!!! Nikt z nas trenerów nie ośmieliłby się jednak nazwać ich mistrzami Europy. Dla ich dobra… Taka moja rada – trenera Stali LA

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick