„Zero tolerancji na drogach”

2
Na drogach Jarocina i powiatu jarocińskiego policjanci przeprowadzili zintegrowane działania ponadpowiatowe pod hasłem „Zero tolerancji”. Mundurowi z Jarocina, Krotoszyna, Środy Wielkopolskiej i Gostynia, czuwali nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu drogowego. Zatrzymali 2 dowody rejestracyjne w związku z nieprawidłowościami w stanie technicznym pojazdów. Wśród skontrolowanych kierowców nie ujawniono żadnego, który wsiadłby za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu.

10 stycznia br. na terenie powiatu jarocińskiego przeprowadzone zostały  działania ponadpowiatowe, mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a w szczególności przeciwdziałanie tragicznym zdarzeniom na drogach.

W akcji udział wzięli policjanci z Zespołu Ruchu Drogowego jarocińskiej komendy wspomagani przez funkcjonariuszy Wydziałów Ruchu Drogowego z Krotoszyna, Środy Wielkopolskiej i Gostynia.  Celem działań było ujawnianie przestępstw drogowych i wykroczeń a co za trym idzie zwiększenia bezpieczeństwa na drogach. Policjanci skupili się między innymi na wyeliminowaniu z ruchu drogowego nietrzeźwych kierowców oraz tych, którzy w rażący sposób przekraczają dozwoloną prędkość, szczególnie w terenie zabudowanym.

Obok sprawdzania stanu trzeźwości i kontroli prędkości, policjanci sprawdzali także stan techniczny pojazdów, czas pracy kierowców czy sposób przewożenia pasażerów, w szczególności dzieci. Podczas pełnionej służby mundurowi skupili się także na ujawnianiu kierowców, którzy podczas jazdy korzystają w sposób niedozwolony z telefonów komórkowych.

Podczas jednodniowych działań mundurowi skontrolowali kilkadziesiąt pojazdów. Ujawnili 48 sprawców różnych wykroczeń, jednak w przeważającej części, bo aż w 33 przypadkach za przekroczenie dozwolonej prędkości. Ponadto policjanci ujawnili też jedno przestępstwo z art. 180a kk – kierowanie pojazdem mechanicznym pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień.

Mundurowi zatrzymali 2 dowody rejestracyjne w związku z nieprawidłowościami w stanie technicznym pojazdów. Wśród skontrolowanych kierowców nie ujawniono żadnego, który wsiadłby za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. Ciekawa jestem kiedy była tolerancja na drogach ze strony Policji. Jak się powie że upomnienie może by wystarczyło to odp brzmi „za dużo się pani naoglądała telewizji”. Kultura policjantów równa zeru. Są wyjątki ale bardzo sporadyczne

  2. to zwykłe nękanie i szukanie na siłę pieniędzy, człowiek ledwo siądzie do auta już powinien czuć się jak bandyta, zwłaszcza co poniedziałkowe poranne kontrole są już po prostu uciążliwe

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.