Startuje ekstraklasa. Rosa pierwszym rywalem

0
Dzisiaj koszykarze BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski rozpoczynają nowy sezon na parkietach Energa Basket Ligi. Na inaugurację ostrowianie podejmować będą Rosę Radom. Pierwszy gwizdek o godzinie 17. To będzie mecz z wieloma podtekstami. Obecny sztab trenerski ,,Stalówki", to byli szkoleniowcy radomskiej drużyny, w której grał również nowy rozgrywający ostrowian Daniel Szymkiewicz.

Na początek nowego sezonu w ekstraklasie kibice w Ostrowie Wielkopolskim czekają ze zniecierpliwieniem oraz utęsknieniem. To będzie czwarty rok występów ,,Stalówki” w elicie. Czerwiec i lipiec były trudnymi miesiącami dla ostrowskiego klubu. Z wielu powodów dalsze występy w ekstraklasie stały pod znakiem zapytania. Ostatecznie władze BM Slam Stali na czele z prezesem Pawłem Matuszewski poradziły sobie z wszystkimi trudnościami i czarne chmury odeszły w niepamięć.

Teraz przed ,,Stalowcami” kolejny sezon. Na inaugurację rywalem będzie zespół z Radomia, w którym ponad pięć poprzednich lat spędził w roli trenera obecny szkoleniowiec ostrowian Wojciech Kamiński. Wraz z nim w Rosie pracowali też dwaj pozostali trenerzy: Andrzej Urban i Artur Pacek. W radomskim klubie kilka lat spędził też Daniel Szymkiewicz. Jakby tego było mało z Radomia wywodzi się kapitan ostrowian Łukasz Majewski, który też ma za sobą grę w Rosie. W dzisiejszym meczu podtekstów więc nie zabraknie.

Latem sporo zmian zaszło też w Rosie. Trenerem został Robert Witka, który debiutuje w tej roli. W drużynie pojawiło się kilku nowych zawodników. Do Radomia trafili: Artur Mielczarek, czy Daniel Wall. Nową twarzą w klubie jest też kolumbijski podkoszowy Hanner Mosquera Parea. – Nie skupiamy się na Rosie. Patrzymy na siebie. Chcemy rozegrać dobry mecz i rozpocząć sezon od zwycięstwa – mówi Wojciech Kamiński, trener ostrowian.

redaktor wlkp24.info
bartosz.karasinski@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick