Rozrzucana i walcząca Ostrovia w Lublinie

0
W sobotni wieczór nowy sezon rozpoczęły koszykarki Ostrovii Ostrów Wielkopolski. Drużyna dowodzona przez trenera Mirosława Trześniewskiego na inaugurację zagrała w Lublinie. Na tle mocnego i mającego duże aspiracje zespołu gospodyń, ostrowianki zaprezentowały się bardzo dobrze. Ostrovia skazywana była na pożarcie, tymczasem stoczyła ciekawą walkę. Po I kwarcie biało-czerwone wygrywały 15:14. Drugie dziesięć minut należało do rywalek, które do przerwy prowadziły 39:32. Po zmianie stron lubelski zespół starał się utrzymywać kilka punktów przewagi. Ostrowianki walczyły bardzo ambitnie. ,,Akademiczki" wygrały ostatecznie 76:67, ale ostrowianki pozostawiły po sobie bardzo dobre wrażenie. Dzisiaj Ostrovia trafiła 13 z 27 rzutów za 3 punkty, uzyskując świetny wynik w postaci 48 procent skuteczności. 5 z 7 rzutów trzypunktowych trafiła Jenna Burddette. Amerykańska rozgrywająca dorzuciła jeszcze 6 asyst, kończąc mecz z dorobkiem 19 punktów. Taki sam dorobek uzyskała Jowita Ossowska.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.