Michalski ratuje Centrę. Kolejna porażka Ostrovii

0
Za nami mecze XVI kolejki w piłkarskiej IV lidze. Derby regionu odbyły się dzisiaj w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie Centra zremisowała 2:2 z LKS-em Gołuchów. Niestety, kolejnej porażki doznała Ostrovia. Bolesne niepowodzenie zanotowała też Pogoń Nowe Skalmierzyce.

W Ostrowie Wielkopolskim kibice oglądali ciekawy mecz pomiędzy Centrą i LKS-em Gołuchów. Do przerwy w lepszych nastrojach byli goście. W 14 minucie prowadzenie gołuchowianom dał Marcin Wandzel, który kilka poprzednich lat spędził właśnie w Centrze.

W II połowie przewaga była po stronie gospodarzy. W 54 minucie do wyrównania doprowadził Jakub Michalski, który zachował zimną krew w polu karnym. W kolejnych fragmentach Centra posiadała przewagę, ale ze zdobycia bramki cieszyli się goście. W 69 minucie w roli głównej wystąpił Marcin Szymkowiak, który wyprowadził LKS na prowadzenie 2:1.

W końcówce meczu podopieczni trenera Mariusza Posadzego za wszelką cenę chcieli doprowadzić do wyrównania. Ta sztuka powiodła się Centrze w doliczonym czasie. Po dośrodkowaniu Michała Kucharskiego w polu karnym w odpowiednim miejscu znalazł się Jakub Michalski, który zapewnił swojej drużynie remis.

Dzisiaj kolejnej porażki doznała Ostrovia 1909, która w Swarzędzu uległa tamtejszej Unii 0:2. Bez punktów do Nowych Skalmierzyc powrócił tez zespół Pogoni, który w Trzemesznie uległ Zjednoczonym 0:3.

W czwartoligowej tabeli z dorobkiem 35 punktów przewodzi Lubuszanin Trzcianka, który o dwa punkty wyprzedza Unię Swarzędz. Centra z dorobkiem 29 punktów jest na czwartym miejscu. Szóstą pozycję z 26 punktami zajmuje nowoskalmierzycka Pogoń. LKS Gołuchów ma na koncie 21 punktów i jest dwunasty, natomiast Ostrovia z dorobkiem 17 punktów spadła na 16 miejsce. To ostatnia bezpieczna pozycja. Będący na pierwszym spadkowym, 17 miejscu znajduje się KS Opatówek, który ma tylko dwa punkty mniej.