Łącznik Dworcowej z Wojska Polskiego gotowy. Zobacz, jak przebiegała budowa [ZDJĘCIA]

5
Fot. wlkp24.info/UM Ostrów
Zakończyła się budowa łącznika ulic Dworcowej z Wojska Polskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Nowa droga biegnąca między Centrum Przesiadkowym a PKS-em, została już oddana kierowcom.

Do niedawna był zarośnięty i krzywy chodnik, po którym strach było chodzić po zmroku, dziurawa jezdnia i mnóstwo chwastów na poboczu. Później wjechał ciężki sprzęt, a teraz jest nowy asfalt, prosty chodnik oraz miejsca parkingowe. Ale najważniejsze jest jeszcze coś innego – możliwość przejechania z ulicy Dworcowej na Wojska Polskiego. Taka była idea budowy łącznika zlokalizowanego między PKS-em, a Centrum Przesiadkowym w Ostrowie Wielkopolskim.

– Budowa 245-metrowej drogi wymagała rozebrania dotychczasowej nawierzchni z betonu i drogowych płyt betonowych. Teraz mamy wygodną jezdnię bitumiczną z nowymi krawężnikami, chodnikami po obu stronach oraz przejściami dla pieszych. By dodatkowo zwiększyć bezpieczeństwo tego odcinka, zaplanowano tu także montaż nowych punktów oświetleniowych – wyjaśnia Marcin Wieruchowski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg.

W przeszłości teren, przez który przebiega droga, należał do wojska. Teraz nic nie przypomina starych dziejów. Wręcz przeciwnie, a łącznik nie tylko skraca drogę kierowcom, ale pełni też inną funkcję. – Dziś możemy jechać drogą budowaną na potrzeby Centrum Przesiadkowego, a także hali sportowej, która tu powstanie. W tę przemianę znakomicie wpisuje się także wybudowane przez powiat ostrowski Centrum Kształcenia Praktycznego. To ogromna szansa na ożywienie społeczne i gospodarcze tej części miasta – zapewnia Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Koszt budowy 245-metrowej drogi wyniósł 564 tys. zł.

redaktor naczelny wlkp24.info
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

    • 1
      1

      Na terenach po PKSie może powstanie w ramach tego „ożywienia gospodarczego” stocznia albo centrum lotów kosmicznych… kto wie? Spokojnie czekajmy, dajmy czas rządzącym.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.