Koszykarze wygrali w Radomiu. BM Slam silniejszy pod koszem

Dla wicemistrzów Polski wyjazd do Radomia był bardzo ważny z kilku względów. Po pierwsze, zespół prowadzony przez Wojciecha Kamińskiego gra w ostatnim czasie grał poniżej oczekiwań, co przełożyło się na porażki z Arką Gdynia, Polskim Cukrem Toruń oraz Anwilem Włocławek. Po drugie, drużyna BM Slam Stali nie radziła sobie dotychczas w meczach wyjazdowych.

Tym razem było inaczej i ostrowianie od pierwszej minuty przejęli inicjatywę, szczególnie bliżej kosza. Punkty zdobywali Shawn King oraz Ivan Maras. Końcówka pierwszej połowy to jednak zryw gospodarzy, którzy prowadzili po 20 minutach spotkania 46:42. Po przerwie skuteczny był Przemysław Żołnierewicz oraz Michał Chyliński. Ten drugi zakończył mecz z 16 punktami na koncie, będąc najlepszym strzelcem BM Slam Stali. W zespole gospodarzy najskuteczniejszy był duet Carl Lindbom – Duda Sanadze, łącznie rzucili 41 punktów.

W zespole z Ostrowa Wielkopolskiego znów przeciętne zawody zagrał Mike Scott. Amerykanin rzucił sześć punktów, trafiając trzy razy z gry na jedenaście prób. Dał zespołowi także trzy asysty. Następny mecz ostrowianie zagrają w sobotę przed własną publicznością z Legią Warszawa.