Ile kosztował remont komina Ostrowskiego Zakładu Ciepłowniczego?

2
Fot. OZC Ostrów Wlkp.
Ma 65 m wysokości, 6,9 m średnicy zewnętrznej przy podstawie i ściany trzonu o grubości 25 cm. Ostatnio nie prezentował się zbyt dobrze ze względu na brud, który na nim zalegał. Teraz wygląda dużo lepiej. O jaką budowlę chodzi? O komin Ostrowskiego Zakładu Ciepłowniczego, którego remont i malowanie właśnie się zakończyły. Portal wlkp24.info dotarł do dokumentów wskazujących, ile kosztował remont.

W zakresie prac przewidziano m.in.: remont betonowej wylewki na płycie stropowej, montaż po obwodzie komina płyt okapu, czyszczenie i mycie płaszcza komina, skucie nierówności i luźnych fragmentów betonu, odkucie szczelin, ubytków i „głuchych miejsc”, a następnie ich oczyszczenie i zabezpieczenie, oczyszczenie, odtłuszczenie i pomalowanie drabiny z koszem oraz galerii obwodowych, odkopanie na ok. 50 cm przyziemia konstrukcji komina, naprawa jego powierzchni oraz zaizolowanie.

>> Obserwuj nas również na Instagramie! <<

Za wykonanie robót odpowiedzialna była firma, która dokonała napraw m.in. metodą alpinistyczną. Remont kosztował 92.127,00 zł brutto. Kolejny tak gruntowny remont odbędzie się za 8-10 lat. – Te prace trzeba wykonać, by nie doszło do awarii w okresie grzewczym – wyjaśnia Marian Kupijaj, prezes Ostrowskiego Zakładu Ciepłowniczego.

Informacje o kominie należącym do OZC:
– wysokość komina – 65 m,
– średnica zewnętrzna trzonu przy podstawie – 6,9 m
– grubość ściany trzonu nośnego – 25 cm

redaktor naczelny wlkp24.info
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick