Ekipa Żubra z kompletem. Lider z Gołuchowa

2
W środę na piłkarskich boiskach w Wielkopolsce rozgrywane były mecze III kolejki w IV lidze. W Gołuchowie tamtejszy LKS pokonał Olimpię Koło 4:0 i został liderem tabeli. Pierwsze zwycięstwo w sezonie zanotowała Centra Ostrów Wlkp., która zwyciężyła we Wrześni. Niestety, drugiej porażki w obecnych rozgrywkach doznała Ostrovia 1909, która nie sprostała Polonii Kępno.

W Gołuchowie zespół LKS-u przystępował w roli faworyta do spotkania z Olimpią Koło. No i podopieczni trenera Macieja Dolaty wykonali swoje zadanie.

Do przerwy było 1:0 dla gospodarzy. W 38 minucie gola zdobył Krystian Benuszak. II połowę gołuchowianie rozpoczęli od mocnego uderzenia. W 54 minucie świetnym uderzeniem z dystansu popisał się Dawid Guźniczak, podwyższając na 2:0. Kolejne gole padły w samej końcówce. Najpierw w 81 minucie w roli głównej wystąpił kapitan Grzegorz Kuś, pewnie wykonując rzut wolny. Wynik spotkania na 4:0 dla gołuchowian ustalił Krystian Benuszak w 88 minucie.

Aż dziesięć goli padło dzisiaj w Nowych Skalmierzycach, gdzie tamtejsza Pogoń podejmowała Kotwicę Kórnik. To był prawdziwy festiwal strzelecki, który zakończył się remisem 5:5.

Pierwsze zwycięstwo w sezonie zanotowała ostrowska Centra, która grała dzisiaj we Wrześni. Tamtejszą Victorię ostrowianie pokonali 1:0. Autorem gola na wagę kompletu punktów był Jakub Michalski, który posłał piłkę do siatki w 48 minucie.

Niestety, porażki doznała Ostrovia 1909. Podopieczni trenera Marcina Kałuży ulegli na wyjeździe 1:3 Polonii w Kępnie. Dla gospodarzy trzy gole zdobył Filip Latusek. Dla Ostrovii jedyny gol padł w 43 minucie. Autorem bramki był Tomasz Kempiński.

W tabeli z dorobkiem 7 punktów przewodzi LKS Gołuchów. Centra i Pogoń mają po 4 punkty, zajmując odpowiednio 10. i 12. miejsce, tymczasem Ostrovia z dorobkiem 3 punktów jest na 17. pozycji.