Zwęglone ciało i poparzeni sąsiedzi

0
zdjęcie uniwersalne
Zwęglone ciało człowieka znaleźli strażacy wezwani do ugaszenia pożaru, który wybuchł w budynku jednorodzinnym. Prawdopodobnie to mężczyzna. Dwie osoby zostały lekko poparzone, kiedy niosły pomoc. Do zdarzenia doszło w Marydole (powiat ostrzeszowski) przed godz. 8.00. Na miejscu trwają działania. Ogień został opanowany.

Do tragicznego odkrycia doszło w palącym się budynku mieszkalnym w Marydole (powiat ostrzeszowski). Strażacy zostali wezwani przed godz. 8.00 do pożaru parterowego domu jednorodzinnego. Ze zgłoszenia wynikało, że wewnątrz znajduje się jedna osoba. Po przybyciu na miejsce informacje potwierdziły się. – Pożar dotyczył jednego z pomieszczeń. Szybko zlokalizowano źródło ognia i przystąpiono do gaszenia. Strażacy znaleźli też zwęglone zwłoki. Odstąpiono od czynności ratowniczych. Prawdopodobnie był to mężczyzna, ale na ten moment nie można tego jednoznacznie stwierdzić – wyjaśnia dyżurny stanowiska kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie.

ZOBACZ TEŻ: Magazyn rezerw węgla energetycznego w powiecie ostrowskim? Ministerstwo nie potwierdza takich informacji

To nie jedyna ofiara pożaru. Poszkodowanych zostało także dwóch sąsiadów, którzy spieszyli z pomocą przed przybyciem straży. Doznali jednak na tyle lekkich poparzeń, że zostali zaopatrzeni na miejscu i nie było potrzeby przetransportowania ich do szpitala.

Ogień szybko udało się opanować, ale akcja gaśnicza jeszcze trwa. Strażacy szukają zarzewi ognia. Na miejscu pracuje pięć zastępów.

To nie jedyne zdarzenie, do którego zostali wezwani strażacy z Ostrzeszowa. Tuż po północy zadysponowano zastęp do palącego się samochodu osobowego na jednym z parkingów na terenie miasta. Jak informują strażacy, paliły się siedzenia. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick