Żuk, gitara z motocykla i owsiakowe okulary – raszkowskie fanty na WOŚP

0
Gitara wykonana z motocyklowych części, strażacki Żuk, okulary a'la Owsiak i kask autorstwa Szymona Chwalisza - to tylko niektóre z fantów, jakie trafiły do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Raszkowie. Niektóre z nich tak bardzo spodobały się Jurkowi Owsiakowi, że postanowiono przeznaczyć je na licytację główną w Warszawie!

Przygotowania do 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy idą pełną parą także w Raszkowie. Scena Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury zapełnia się fantami, które pójdą pod młotek podczas licytacji. – Finał WOŚP odbędzie się w Raszkowie 18-ty raz. Niewątpliwie jednym z lepszych gadżetów jest gitara zrobiona z części motocyklowych przez jednego z mototurystów. W naszym posiadaniu był też kask pomalowany przez ostrzeszowskiego artystę Szymona Chwalisza. Jest na nim podobizna oraz podpis Jurka Owsiaka. Jednak na prośbę samego Jurka oddaliśmy go na główną licytację w Warszawie – mówi Katarzyna Pawłowska, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Raszkowie.

Na ogólnopolską licytację zostanie wystawiony także strażacki Żuk, którym jeszcze kilka lat temu poruszali się strażacy ochotnicy z Głogowej. Teraz są już w posiadaniu nowego, w pełni wyposażonego wozu dlatego z czystym sumieniem mogą oddać żuka na szczytny cel.

To jednak nie wszystko. W piątek do licytacji trafiły certyfikowane i limitowane okulary wzorowane na tych, które nosi sam Jurek Owsiak.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick