DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Zszokował wypowiedzią podczas pogrzebu 25-latka. Zakon reaguje na słowa br. Dobromiła

Powracamy do tematu szokujących słów, które padły z ust zakonnika podczas pogrzebu 25-letniego mężczyzny. 

Fot. Pixabay

25-letni mieszkaniec gminy Chocz zginął w wypadku drogowymi i zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. Ojciec Dobromił Beker miał powiedzieć podczas pogrzebu, że – jak podaje portal pleszew24.info – „Szymon zgrzeszył, a jego pokutą jest śmierć”. Jak poinformowała dziennikarzy rodzina zmarłego, „winą ojciec Dobromił obarczył z ambony rodziców, a jako pokutę dla nich zaznaczył, by wpłacili darowiznę na rzecz osób poszkodowanych w wypadkach samochodowych”.

CZYTAJ: Skandaliczne słowa podczas pogrzebu. Kuria zabrała głos w sprawie duchownego

Do sprawy odnieśli się także przedstawiciele prowincji Zakonu Braci Mniejszych w Katowicach-Panewnikach, do którego należy br. Dobromił.

Poniżej treść komunikatu prasowego:

Minister Prowincjalny ze smutkiem przyjął informację o niestosownym zachowaniu br. Dobromiła Bekera OFM, naszego współbrata, w czasie uroczystości pogrzebowych w Choczu.

W imieniu całej wspólnoty Prowincji, Minister Prowincjalny przeprasza wszystkich dotkniętych i przekazuje wyrazy współczucia pogrążonym w żałobie.

Swój żal za zaistniałą sytuację wyraził także br. Dobromił, który podczas każdej Mszy Świętej niedzielnej 24 marca br. publicznie przeprosił Rodzinę oraz uczestników pogrzebu słowami: Chciałbym przeprosić za moje słowa wypowiedziane w czasie pogrzebu śp. Szymona Urbaniaka i za ból jaki sprawiłem Rodzinie i innym uczestnikom tej ceremonii w naszej parafii 21 marca. Składam także całej Rodzinie i wszystkim bliskim wyrazy współczucia z powodu śmierci śp. Szymona. Przeprosiny te zostały upublicznione na oficjalnym profilu parafii w mediach społecznościowych oraz stronie internetowej parafii.

O odwołaniu br. Dobromiła z placówki w Choczu i ewentualnych dalszych konsekwencjach wobec niego, Minister Prowincjalny zdecyduje po zapoznaniu się ze szczegółami sprawy i konsultacjach z Zarządem Prowincji.

br. Olgierd Paszkiewicz OFM
Rzecznik prasowy Prowincji

Napisz do autora

Komentarze (1)
  • A
    Aldona

    czwartek, 28 marca, 2024

    Kiedy wreszcie nastąpi koniec tych czarnych kruków ?

    Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz