Zrewitalizują planty. 6,8 mln zł może nie wystarczyć [ZDJĘCIA]

2
Fot. UM Kalisz
Około 7 mln zł może kosztować rewaloryzacja plantów w Kaliszu. Inwetycja ma ruszyć za kilka tygodni. Wyłoniono firmę, która ma rozpocząć prace za kilka tygodni.

Władze Kalisza ogłosiły, że Planty Miejskie zostaną zrewaloryzowane. Przetarg został rozstrzygnięty i podpisano umowę z firmą Stella Building z Warszawy, która ma wykonać cały zakres prac, mające rozpocząć się za kilka tygodni. – Prace obejmą pielęgnację roślin, wykonanie nawodnienia i przyłączy wodociągowych, dostawę i montaż małej architektury. Wykonane zostaną również nawierzchnia alejek, oświetlenie i ławki z donicami na zieleń wysoką. Ponadto pomnik Adama Asnyka zostanie oczyszczony i zakonserwowany. Po zakończeniu prac planty staną się przyjaznym, bardziej estetycznym miejscem wypoczynku kaliszan – mówi prezydent Krystian Kinastowski.

CZYTAJ: “Obawy są całkowicie bezpodstawne” – krwiodawcy pilnie poszukiwani!

Inwestycja ma kosztować 6 820 253,91 zł brutto, ale – jak podkreślają urzędnicy – nie można powiedzieć, że to ostateczny koszt. Do tej kwoty należy doliczyć jeszcze nadzór inwestorski oraz archeologiczny. A ten – jak czytamy – w dokumentacji zamieszczonej w Biuletynie Informacji Publicznej – może sięgać ponad 140 tys. zł.

Miasto pozyskało na rewaloryzację dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

CZYTAJ: Znamy datę premiery drugiego filmu braci Sekielskich. Co ma wspólnego z naszym regionem?

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. Pełno tam pijaków i bezdomnych na tych plantach śpią na ławkach sikaja pod drxewa i na rośliny szkoda to odnawiać dla nich

  2. 2
    1

    „ławki z donicami na zieleń wysoką” Szok! A drzewa się wytnie? Na tym m.in. ma polegać rewitalizacja?! Jeśli tak, wsadźcie ją sobie w cztery litery…

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick