Zrewitalizują Odolanów za niemal 7 mln zł, a za 1,5 mln zł zbudują punkt zbiórki odpadów problemowych

0
Fot. odolanow.pl
Władze Odolanowa zaplanowały wielomilionowe inwestycje na terenie gminy i pozyskały na te cele wysokie dofinansowania. Mowa o szerokozakrojonej rewitalizacji wartej prawie 7 mln zł oraz o obudowie punktu do magazynowania odpadów problemowych, który ma powstać w Raczycach.

Na cztery etapy władze Odolanowa podzieliły rewitalizację terenów znajdujących się w obrębie gminy. W planach jest odnowienie dworca PKP w Odolanowie i zagospodarowanie terenu wokół, budowa ścieżki pieszo-rowerowej na trasie Raczyce-Uciechów, przebudowa Placu Kościuszki w Odolanowie oraz przebudowa grobli na rzece Barycz w Odolanowie wraz z wykonaniem ścieżki rowerowej.

Odważny projekt ma pochłonąć 6 998 272,62 zł. Lwia część tych pieniędzy, bo aż 4 297 182,11 zł będzie pochodzić z unijnego dofinansowania. Umowa została właśnie podpisana w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

To jednak nie koniec. Przy okazji tej samej wizyty podpisano także umowę na dotację przeznaczoną na budowę punktu gromadzenia odpadów problemowych w Raczycach. Inwestycja ma pochłonąć 1 530 224,94 zł, a unijne wsparcie wyniesie 1 057 472,51 zł.

–  Odpady gromadzone w tym punkcie będą magazynowane i przekazywane do recyklingu, odzysku bądź utylizacji w specjalistycznych instalacjach, które zostały do tego stworzone. Odpady będą zbierane w pojemnikach i kontenerach. Operatorem punktu będzie Odolanowski Zakład Komunalny – informują urzędnicy.

To kolejne inwestycje w naszym regionie, które będą mogły zostać zrealizowane dzięki dofinansowaniu. Władzom Zdun (powiat krotoszyński) Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu przekazał 40 tys. zł na kupno czujników do pomiaru zanieczyszczenia powietrza oraz droga antysmogowego.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick