“Zorganizujmy zbiorowe śpiewanie hymnu”

5
Fot. niepodlegla.gov.pl
Przedstawiciele Biura Programu "Niepodległa" zachęcają samorządy do wzięcia udziału w zbiorowym śpiewaniu hymnu z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Organizatorzy obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości apelują: “Zorganizujmy zbiorowe śpiewanie hymnu”. Nietypowa akcja miałaby się odbyć 11 listopada. Przedstawiciele Biura Programu “Niepodległa” zachęcają do włączenia się w akcję samorządy. Miałyby one zaangażować jak najwięcej mieszkańców, by 11 listopada wszyscy razem odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego.

>> Obserwuj nas również na Instagramie! <<

O godz. 12.00 do hymnu staną najwyżsi przedstawiciele państwa, którzy wezmą udział w uroczystościach zorganizowanych na Placu Piłsudskiego w Warszawie. O tej samej porze stacje radiowe w całej Polsce wyemitują Mazurka Dąbrowskiego na swoich antenach. Organizatorzy obchodów chcieliby, aby także mieszkańcy całego kraju przyłączyli się do akcji. “Zachęcamy do zarezerwowania w programie oficjalnych uroczystości albo mniej oficjalnych spotkań, które organizują samorządy gmin, miast, powiatów i województw, kilku minut w samo południe na odśpiewanie hymnu. Prosimy też o zaproponowanie Państwa mieszkańcom miejsc, w których wspólnie z bliskimi, przyjaciółmi, sąsiadami mogliby się zebrać i przyłączyć do wykonania Mazurka Dąbrowskiego” – apelują.

Narodowe odśpiewanie hymnu miałby być jednym z ok. 4 tys. wydarzeń związanych z obchodami 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W ramach akcji “Niepodległa do hymnu” samorządy mogą zgłaszać swój udział i oznaczać się na mapie na oficjalnej stronie obchodów http://niepodlegla.gov.pl. Spośród miast Południowej Wielkopolski zaznaczone są Kalisz, Zduny i Baranów (k. Kępna).

Jak oceniacie ten pomysł? Przyłączycie się do śpiewania Mazurka Dąbrowskiego?

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

    • 1
      4

      Koniecznie w koszulkach z napisem Konstytucja! Epatowanie miłością do symboli połączone z jednoczesnym łamaniem podstaw prawnych naszego państwa to znaki szczególne tej władzy.

    • “Ostrów Wielkopolski bierze udział w akcji „Niepodległa do hymnu”! Przyjdź 11 listopada o godzinie 12.00 do konkatedry i włącz się we wspólne świętowanie. Pokażmy, że w stulecie odzyskania niepodległości jesteśmy jedną, biało-czerwoną rodziną. Zademonstrujmy to w najbliższy sercom Polaków sposób – śpiewając wspólnie Hymn Państwowy.” – UMOSTROW.PL

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick