Żołnierz spod Jarocina życzył piłkarzom… fantazji i wręczył flagę [WIDEO]

1
screen z kanału Łączy nas piłka na YouTubie
Pochodzący z powiatu jarocińskiego żołnierz przekazał na ręce kapitana polskiej reprezentacji piłkarskiej Flagę Sił Zbrojnych. Miało to miejsce przed podczas odprawy tuż przed wylotem biało-czerwonych do Kataru na mundial. Wojskowy życzył piłkarzom fantazji oraz nieszablonowych akcji, podkreślając, że to cechy, którymi są obdarzeni również piloci.

Rzadko się zdarza, aby mieszkańcy naszego regionu mieli okazję porozmawiać z piłkarzami reprezentacji Polski. Czasami uda się rzucić kilka słów łowcom autografów, ale na odpowiedź ze strony piłkarzy nie zawsze można liczyć, bo w takich sytuacjach zazwyczaj w jednym momencie mówi wiele osób. Tym razem było inaczej, ale też bohater tej historii nie czekał w kolejce po autograf. Był w zupełnie innym charakterze.

Tuż przed wylotem polskiej reprezentacji piłkarskiej na mistrzostwa świata do Kataru, doszło do niecodziennego spotkania. Flagę Sił Powietrznych złożył na ręce kapitana kadry Roberta Lewandowskiego żołnierz z jednej z polskich baz. Okazał się nim mieszkaniec powiatu jarocińskiego.

Ten moment uchwyciła kamera internetowej telewizji Polskiego Związku Piłki Nożnej. Nagranie można zobaczyć na kanale Łączy nas piłka na YouTubie (wideo poniżej). – Panie kapitanie, w imieniu Sił Powietrznych i inspektora Sił Powietrznych pana gen. Pszczoły, pragnę panu przekazać flagę. Czujcie wsparcie polskich Sił Powietrznych i pamiętajcie, że polscy piloci wykazywali się też fantazją i nieszablonowymi akcjami, czego wam życzymy – powiedział lotnik. Po jego słowach zgromadzeni wybuchli śmiechem bezbłędnie odczytując aluzję.

– Dziękujemy bardzo. To wielki zaszczyt i wielki honor. Dziękujemy za inspirację. Te słowa będą natchnieniem dla nas – odpowiedział kapitan polskiej kadry i piłkarz FC Barcelona Robert Lewandowski.

Wojskowy pochodzący z powiatu jarocińskiego miał też okazję zamienić kilka słów z inną z gwiazd Reprezentacji Polski, a mianowicie z Piotrem Zielińskim, piłkarzem SSC Napoli. Panowie rozmawiali na temat zbliżającego się (w chwili nagrania) pobytu w Katarze oraz aklimatyzacji w nowym miejscu. – Z polskimi skrzydłami i wsparciem Sił Powietrznych dacie radę – podkreślił wojskowy w rozmowie z pomocnikiem polskiej kadry.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick