DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Zobacz wizualizację wideo odolanowskiej pływalni

Wracamy do tematu budowy pływalni w Odolanowie. Informowaliśmy o tej inwestycji w połowie lutego. Wówczas znany był tylko zewnętrzny wygląd budynku. Później opublikowano jednak także wizualizację w formie wideo, która przedstawia, jak ma wyglądać obiekt w środku pomieszczenie po pomieszczeniu.

CZYTAJ TEŻ: Basen za 23 mln zł to zbyt drogo? „Byłbym niepoważnym gospodarzem…”

Nie będzie to tylko zwykły basen pod dachem, ale także sauna oraz wiele innych miejsc i atrakcji, z których będzie mogła skorzystać lokalna społeczność. Autorem projektu jest Pracownia Architektoniczna Mariusz Szczuraszek. Wstępnie planuje się, że obiekt ruszy pod koniec 2023 roku.

Inwestycja pochłonie prawdopodobnie kilkanaście milionów złotych. Takie są założenia, ale rzeczywistość zweryfikuje ten obraz, kiedy do urzędu wpłynął oferty złożone w przetargu. W ostatnich miesiącach kilkukrotnie włodarzy sąsiednich powiatów zaskakiwały zaproponowane przez potencjalnych wykonawców ceny. Pytanie, jak będzie tym razem.

Władze gminy Odolanów pozyskały na budowę basenu 13,5 mln zł z Programu Inwestycji Strategicznych Polskiego Ładu. To jednak nie wystarczy na pokrycie wszystkich kosztów. Urząd nie chciałby jednak dołożyć z budżetu samorządu więcej, niż 1,5 mln zł.

CZYTAJ TEŻ: Dwa kredyty na jeden aquapark? Umowa została podpisana

Napisz do autora

Komentarze (3)
 • O
  Odolanów

  sobota, 12 marca, 2022

  Super

  Odpowiedz
 • P
  Pytek

  sobota, 12 marca, 2022

  Gdzie to będzie dokładnie?

  Odpowiedz
 • PA
  Pamela A.

  sobota, 12 marca, 2022

  Wizualizacja pływalni w około bloki niczym w Warszawie .

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz