Znieważył ratowników medycznych i zniszczył sprzęt. Usłyszał zarzuty

1
54-letni mieszkaniec Maciejewa w gminie Rozdrażew usłyszał zarzuty w związku ze znieważeniem funkcjonariuszy publicznych, jakimi byli ratownicy medyczni oraz zniszczenie sprzętu medycznego. Mężczyzna był tak pijany, że nie pamięta tego co zrobił. Grozi mu do pięciu lat więzienia.

O zaatakowaniu ratowników medycznych z podstacji w Koźminie Wielkopolskim informowaliśmy w sobotę. Zostali oni wezwani do pijanego i nieprzytomnego mężczyzny, który leżał przed swoim domem. Załoga karetki zdecydowała się na przetransportowanie pacjenta do szpitala w Krotoszynie.

CZYTAJ: Zaatakował ratowników medycznych. Zniszczył sprzęt wart 100 tysięcy

Mężczyzna po całym zajściu został zabrany przez policjantów. Po wytrzeźwieniu został przesłuchany. – Mężczyzna nie przyznał się do zarzucanych czynów i zasłonił się niepamięcią spowodowaną upojeniem alkoholowym – informuje Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. Mężczyzna na chwilę przed utratą przytomności miał wypić od 0,6l do 0,7l wódki.

54-latek usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia oraz znieważenia i naruszenia nietykalności, za co grozi do pięciu lat więzienia. Musiał zapłacić dwa tysiące poręczenia majątkowego i jest on też pod dozorem policyjnym, ma zakaz opuszczenia kraju.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick