Znęcali się nad rybami w Antoninie? Aktywiści zawiadamiają prokuraturę

34
Zrzut ekranu z materiału opublikowanego na fanpage'u Powstrzymajmy przemysłowy chów zwierząt
Na jednym ze stoisk w Antoninie w powiecie ostrowskim miało dojść do mrożących krew w żyłach scen. Aktywiści śledczy kampanii Stopklatka i Zostań Wege na Facebooku opublikowali nagranie z zabijania ryb w niehumanitarny sposób. Powiadomiony został powiatowy lekarz weterynarii oraz prokuratura.

Aktywiści śledczy kampanii Stopklatka i Zostań Wege na swoim fanpage’u na Facebooku poinformowali, że objęli obserwacją jedno ze stoisk na terenie powiatu ostrowskiego, na którym zabijano karpie. To, co zarejestrowali ukrytą kamerą jest wstrząsające, aż ciężko wyobrazić sobie, jak wielkie cierpienie zadawano rybom zabijanym w namiocie. Zabijanie bez ogłuszania, patroszenie żywych ryb, urywanie głów, używanie nieodpowiednich narzędzi (nóż do chleba z piłką), to wielokrotnie zarejestrowane na nagraniu sytuacje” – czytamy na fanpage’u Powstrzymajmy przemysłowy chów zwierząt.

Jak informują aktywiści, powiadomiony został powiatowy lekarz weterynarii. Złożono także zawiadomienie do prokuratury zawierające 3,5 godzinne nagranie. „Warto zauważyć, że koszmar ryb nie jest tylko przedświątecznym problemem. Na przedmiotowym stoisku odbywała się regularna sprzedaż ryb takich, jak jesiotry, sumy, amury oraz karpie” – czytamy w treści wpisu.

Dariusz Hyhs, powiatowy lekarz weterynarii potwierdził nam informacje, że do takiego zdarzenia doszło i prowadzone są czynności w tej sprawie: – Mamy tu do czynienia ze znęcaniem się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem. Dalsze kroki prowadzi prokuratura.

Do tematu będziemy wracać na łamach naszego portalu.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

34 KOMENTARZE

 1. Kiedyś tak samo Ukry patroszyly polskie kobiety i nienarodzone dzieci wbijali na płoty domów… Może tym się zajmijcie coo?

 2. Film sprefabrykowany, przerobiony . Ludzi którzy godnie i uczciwie pracują na chleb niszczy się!.Aktywiści Stopklatka i Zostan Wege chcą sie wypromować na ludziach uczciwej pracy zwykłych ludzi.Te organizacje odbierały ludziom psy za złe traktowanie a same później je sprzedawały ! Jest to organizacja populistów i karierowiczów.

  • Taka prawda pasożyty z czego żyją ,ale według nich zabijanie dzieci nienarodzonych to ok fajna sprawa

 3. Uczciwi ludzie pracują na chleb w tych ciężkich czasach .Aktywisci Stopklatka i Zostań Wege niszczą ich.! To populiści i karierowicze.Moze ktoś niech zainteresuje się nimi.Odbierali ludziom psy niby za złe traktowanie a sami je sprzedawali.Ochrona czy biznes? Dajmy żyć normalnym ludziom.Populistom stop!

 4. Nie neguję, postąpili źle. Teraz poproszę fundację aby przeszkoliła taką osobę w jaki sposób ma zabijać humanitarnie rybę. Szkolenie całodzienne przy stanowisku pracy. Dopiero jak nie będzie stosować się do zaleceń ukarać. Edukować, szkolić a później karać. Swoją drogą nie wiem co lepsze, zabrać żywą we wiaderku do domu lub w reklamówce?

 5. Jak zabić rybę , jak świnie? Teraz koguta nie da się zabić na rosół
  .Koniec świata.Tak nie da się źyc. Idą Święta czas miłości a niektórzy niszczą innych .Może karp to nie nasza Polska chrześcijańska tradycja.

  • Karpia spożywamy na pamiątkę wyrazu twarzy świętego Józefa, gdy dowiedział się, że Maryja będzie miała dziecko.

  • Ta „chrześcijańska tradycja” narodziła się w czasach głębokiej komuny. Karp był po prostu tani.

 6. Trzeba nie mieć w życiu nic ciekawego do roboty, żeby się takimi pierdołami zajmować. Mnie bardziej szokuje zachwyt nad tą śmierdzącą rybą. 😉

 7. Zwierzę to zwierzę i nie ważne czy to pies, kanarek czy ryba. To jak zostały zabijane te ryby to skandal. Zwierzęta czują strach, czują ból. Najgorsze w całej tej sytuacji jest to, że ludzie nie mają za grosz empatii, jesteście wyprani z uczuć, myślicie tylko o sobie i przez to, ten świat jest jaki jest. Ale i tak tego nie zrozumiecie. Bez odbioru.

 8. Złota rybka na stół wigilijny.Zyla i mieszkała w stawie.Miala rodzinę, przyjaciół.Wylowiono i wrzucono do kadzi ścisk potem mordowanie.Mieszanie w kadzi żeby napić się wody ,będzie cięższa to i droższa.potem siekierą w łeb.Głowa odpada,flaki wyprute.Nastepny proszę….

  • Nie wiem czy wiesz, że bez pszczół ludzkość nie przetrwa? Tak jak i bez zwierząt i całej fauny w ogóle ? Poczytaj najpierw trochę a potem głoś tę ciemnotę.

 9. Zapraszamy zatem na Konopnicką w Ostrowie gdzie ten sam proceder odbywa się od conajmniej dwóch tygodni na oczach przechodniów. Jak rozumiem, wszystko jest Ok skoro nikt tego dotychczas nie zgłosił ? A pisanie bzdur, że ludzie ciężko w ten sposób zarabiają na chleb to żenada. Może więc niech siebie nawzajem tak potraktują i wtedy pogadamy. Przepisy ustawy o ochronie zwierząt szanowni niedoinformowani istnieją !

  • Te przepisy to fikcja masz rację. Wybierz się do ubojni drobiu, bydła itp. Chyba, że przyjmujemy tam tego nie ma? Później nikomu nie przeszkadza widok mięsa na półkach w sklepie. Hipokryzja. Kiedyś można było kupić wieprzowinę od gospodarza bez hormonów, dodatków w paszy teraz jesteś skazany na to co masz w sklepie hodowane przemysłowo. Z rybami ma być tak samo?

 10. Jak szczupak złapie mniejszą rybę i nie ogłuszy przed rozerwaniem na strzępy albo co gorsza połknie żywcem, to do prokuratury go i do pierdla. Posiedzi o suchym pysku to się nauczy!

 11. Za robotę się niech wezmą nie Roby za aborcję nich się wezmą dzieci się zabija a rybę będę bronić u mnie w rodzinie od pokoleń się to robi bo bardzo są smaczne karpie a co mamy żywe jeść idiotyzm

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick