Znany lekarz z Odolanowa odznaczony przez papieża Franciszka

6
Doktor Krzysztof Kupczyk (z lewej) odbierający nagrodę z rąk starosty ostrowskiego Pawła Rajskiego / fot. fanpage starosty ostrowskiego Pawła Rajskiego
Doktor Krzysztof Kupczyk został laureatem papieskiego odznaczenia Benemerenti! Odebrał je z rąk Papieża Franciszka. Medal jest przyznawany za długoletnie zasługi dla Kościoła katolickiego.

Rzadko się zdarza, aby mieszkańcy naszego regionu otrzymywali wyróżnienie z rąk papieża. Taka sytuacja miała właśnie miejsce. Wyróżnienie odebrał doktor Krzysztof Kupczyk. Jest znanym internistą i gastrologiem z Odolanowa. Cieszymy się i gratulujemy. Wspólnie z ówczesnym Przewodniczącym Rady Powiatu Ostrowskiego Andrzejem Leraczykiem mieliśmy wielką przyjemność wręczyć temu znanemu i lubianemu lekarzowi jednego z pierwszych “Wojciechów”. Nagrodę Starosty Ostrowskiego ustanowioną w 2012 roku, w roku jubileuszu 125-lecia powstania pierwszego powiatu ostrowskiego” – napisał na fanapge’u starosta Paweł Rajski.

CZYTAJ: Labrador pomaga medykom radzić sobie ze stresem. Skąd się wziął w szpitalu?

Jak podkreślił szef powiatu ostrowskiego, doktor Kupczyk jest nazywany “Doktorem Judymem naszych czasów”. “Wiele osób przekonywało go, żeby przyjął nasze wyróżnienie i przybył na uroczystość. Na co on skromnie odpowiadał, że nie wie, czy zasłużył. Zasłużył Pan na wiele nagród, ale przede wszystkim na słowo dziękujemy” – dodał.

Medal Benemerenti został ustanowiony w XIX wieku przez Papieża Grzegorza XVI dokładnie w 1832 roku. Od tamtej pory jest przyznawany za długoletnie i wyjątkowe zasługi dla Kościoła katolickiego.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

 1. 24
  11

  Czy zdjęcie do artykułu nie sugeruje przypadkiem, wybrania na stolicę piotrową starosty Rajskiego? Leraczyk przy majestacie i blasku Starosty niczym Kardynał Dziwisz. A tak na poważnie to lekarz nie powinien ze swą religią wychodzić poza swoją prywatność. Nauce i religii nigdy nie po drodze.

 2. 13
  12

  Taki jest Ostrow Papiez docenia Doktora a taki diabelski duch juz ma swoje chore przemyslenia i jak bedziesz pisal nastepnym razem to nie leraczyk tylko Pan Leraczyk dupku . Razem z Rodzina zona i dziecmi gratuluje tego zaszczytu w Watykanie,DZIENKI ZA TO WSZYSTKO CO PAN UCZYNIL DLA PACJETOW .DUZO ZDROWIA JESTEM DUMNY ZE MAMY LEKARZA W POWIECIE OSTROWSKIM KTORY ZOSTAL DOCENIONY PRZEZ PAPIEZA

  • 11
   9

   Osobiście jestem z panem Leraczykiem na „ty” wiec proszę mi wybaczyć, że się zapomniałem pisząc pod pseudonimem. Pana Leraczyka przepraszam jeśli poczuł się dotknięty, jego adwokata bez papierów za to katolika uprasza się o nienazywanie mnie „dupkiem” to nie po chrześcijańsku. A diabłów szukajcie miedzy sobą dla mnie one jak i bóg nie istnieją.

 3. Tak popieram, jestem z Odolanowa, Pan Doktor Kupczyk, to lekarz jakich dziś już nie ma, niestety, wrażliwy, skromny i posiadający wiedzę ogromną, a pacjentów traktuje z wrażliwością ogromną, szacunkiem wielkim, to Człowiek i lekarz, jakich nie ma już dziś i życzmy sobie my pacjenci aby Pan Doktor mógł pomagać nam jeszcze długo, chociaż z drugiem strony, Pan Doktor nie odpoczywa w ogóle, wciąż pracuje i pomaga ludziom, oby Dobry Bóg dał zdrowie Panu Doktorowi

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick