Znana jest data pogrzebu ks. prał. Alfreda Mąki

3
Fot. konkatedra-ostrowwlkp.pl
18 marca o godzinie 11.00 rozpocznie się msza święta pogrzebowa ks. prał. Alfreda Mąki, wieloletniego proboszcza ostrowskiej Konkatedry, który zmarł w minioną niedzielę. Dzień wcześniej do kościoła zostanie wprowadzona trumna z ciałem kapłana. Ze względu na panującą epidemię obowiązują zasady reżimu sanitarnego oraz ograniczona ilość osób przebywających w kościele. Uroczystości będą transmitowane za pośrednictwem mediów.

Ksiądz prałat Alfred Mąka zmarł w minioną niedzielę w wieku 91 lat. Od 1981 roku przez 26 lat pełnił funkcję proboszcza ostrowskiej Konkatedry i zapisał się na kartach historii tej parafii. To dzięki niemu kościół przeszedł generalny remont. Przyczynił się on także do powiększenia cmentarza przy ulicy Limanowskiego.

Na emeryturę przeszedł 1 lipca 2007 roku i zamieszkał w Domu Księży Emerytów im. Jana Pawła II w Ostrowie Wielkopolskim. Zmarł 14 marca.

Ostrowska Konkatedra opublikowała szczegóły dotyczące ostatniej drogi kapłana. 17 marca (środa) o godzinie 18.30 zostanie wprowadzona trumna z ciałem duchownego. Wtedy też będzie też miała miejsce msza święta. 18 marca o godzinie 10.30 odmówiony zostanie różaniec, a o 11.00 rozpocznie się msza święta pogrzebowa. Po niej ks. prał. Mąka zostanie pochowany na cmentarzu parafialnym przy ulicy Limanowskiego w Ostrowie Wielkopolskim.

Ze względu na panującą epidemię uroczystość pogrzebowa odbędzie się z zachowaniem obowiązujących limitów udziału osób w zgromadzeniu liturgicznym. Dla tych, którzy chcą wziąć udział w uroczystościach będzie możliwość obejrzenia ich za pomocą mediów.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. 12
    21

    Wczoraj na coronawirusa zmarł mój sąsiad. Był bardzo uczciwym człowiekiem, nie grał w pokera ani nie roztrwonił majątku na hazard. Czy z jego pogrzebu też będzie transmisja w internecie i mediach ?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick