Znamy zwycięzców Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego 2022 [ZDJĘCIA]

10
Ogłoszono wyniki Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego 2022. Spośród setek zgłoszonych projektów w czterech kategoriach (zadania ogólnomiejskie duże, małe, rewitalizacyjne i edukacyjne) wybrano 17, które otrzymały finansowanie. Zostaną zrealizowane w 2023 roku. Na wlkp24.info prezentujemy listę nagrodzonych pomysłów, które zebrały najwięcej głosów i tym samym wygrały w tegorocznej edycji OBO.

Ostrowski Budżet Obywatelski to inicjatywa, która od pierwszej edycji cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Co roku do urzędu trafiają setki propozycji związanych z poprawą bezpieczeństwa, zwiększeniem atrakcyjności osiedlowych przestrzeni czy tworzeniem nowych inicjatyw społecznych, kulturalnych, edukacyjnych bądź sportowych.

Nie inaczej było w 2022 roku. Do etapu głosowania zakwalifikowano 127 wniosków podzielonych na cztery kategorie: zadania inwestycyjne duże, małe, rewitalizacyjne i edukacyjne.

W środowy wieczór w Forum Synagoga odbyła się gala, podczas której ogłoszono wyniki tegorocznej edycji OBO. Poniżej przedstawiamy listę nagrodzonych projektów oraz galerię zdjęć. A jeśli jesteście ciekawi, jakie jeszcze inicjatywy zgłoszono w tym roku, kliknijcie tutaj, a znajdziecie ich pełną listę.

Zadania ogólnomiejskie duże

 1. Osiedlowy ogród na Pruślinie dla małych i dużych artystów – 3 049 głosów
 2. Budowa chodnika ze ścieżką rowerową przy ulicy Gwarnej od ulicy Przeskok do ulicy Krańcowej – 1 541 głosów

Zadania ogólnomiejskie małe

 1. Ogród na Pruślinie zaprasza seniorów – 3 603 głosy
 2. W zdrowym ciele zdrowy duch!! – zakup rozkładanej podłogi do gimnastyki na powietrzu oraz elementów małej architektury – 1 493 głosy,
 3. Bezpieczny Przedszkolak – Budowa chodnika przy ulicy Taczaka – na odcinku od ulicy Bardowskiego do ulicy Wybickiego – 1 314 głosów,
 4. NOWOCZESNA KSIĄŻKA DLA OKA I UCHA (zakup do biblioteki urządzeń do odtwarzania e-booków i audiobooków) – 1 068 głosów,
 5. Przebudowa chodnika na ulicy Batorego od ulicy Traugutta do ulicy Sowińskiego – 918 głosów

Zadania rewitalizacyjne

 1. „Twój przyjaciel pies” – dogoterapia dla mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego – 2 008 głosów
 2. Międzypokoleniowe Warsztaty Kulinarne Zero waste – z szefem kuchni Kamilem Klekowskim – 1 728 głosów
 3. Rewitalizacja starego cmentarza przy ulicy Wrocławskiej przez montaż wieszaka na narzędzia do pielęgnacji grobów i zamontowanie regałów do zniczy wtórnego użycia – 1 530 głosów
 4. Siła dźwięku – głęboki masaż falą dźwiękową – 1 240 głosów
 5. Chór Nauczycielski śpiewa dla Ostrowian! – koncert Chóru Nauczycielskiego im. Stanisława Wiechowicza z Ostrowa Wielkopolskiego w Amfiteatrze – 859 głosów.

Zadania edukacyjne

 1. Sala Doświadczeń Świata w Szkole Podstawowej nr 4 – 3 137 głosów
 2. „W cieniu ogrodu szukamy zabawy i chłodu – wiata miejscem rekreacji i edukacji” – 1 693 głosy
 3. Programowanie na szóstkę! Robotyka z klockami w Szkole Podstawowej nr 6 im. Macieja Rataja w Ostrowie Wielkopolskim – 1 578 głosów
 4. Rowerownia na „szóstkę” przy Szkole Podstawowej nr 13 – 1 472 głosy
 5. Ścieżka sensoryczna przy ostrowskiej Jedenastce – 1 358 głosów

Galeria zdjęć z gali Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego 2022

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

10 KOMENTARZE

 1. Masaż falą dźwiękową – „czyli z całego wydarzenia może skorzystać aż 180 mieszkańców”. Zagłosowało 1240. 😀
  Naprawdę takie pierdoły (i to wygrywają) w tym OBO, że głowa mała.
  Kolejną paranoją jest, że przebudowę chodników (w tym w okolicy przedszkola) muszą wybrać mieszkańcy. Czy władza mogłaby to skomentować? Czy dziennikarze mogą zadać władzy proste pytanie – DLACZEGO LUDZIE MUSZĄ W GŁOSOWANIU WYBIERAĆ REMONT CHODNIKA PO KTÓRYM CHODZĄ DZIECI? 🙂

 2. Szkoda że szafek do przebrania na Piaskach nie będzie tyle ludzi dziś tam uprawia ruch na świeżym powietrzu a szafki jak najbardziej by się przydały.Może w 2024roku.

 3. Szkoda że szafek do przebrania na Piaskach nie wybrano ,naprawdę by się przydały,dużo ludzi uprawia sport.Może w 2024 roku mieszkańcy zagłosują .

 4. Kiedyś w Ostrowie funkcjonowała tzw inicjatywa lokalna. Mieszkańcy mogli np zaproponować wkład własny- pieniądze lub robociznę i miasto budowało np chodnika na danej ulicy. Był na to przeznaczony milion złotych. Kiedy ta inicjatywa lokalna zapoczątkowana przez prezydenta Urbaniaka się przyjęła tak, ze zaczęło wpływać wniosków od mieszkańców na kwotę grubo ponad 1 mln zł, co zrobiła pani Klimek? Obcięła ten milion do kwoty pół miliona. Bo to nie była jej inicjatywa. I zaczęła forsować „swój” budżet obywatelski. Różnica bała taka, że przy inicjatywie żeby zbudować chodnik, mieszkańcy musieli się dogadać, zrzucić na udział czyli wykazać inicjatywę. Dzisiaj, żeby zbudować chodnik z budżetu obywatelskiego muszą go zgłosić i zebrać jak najwięcej podpisów i już. Taka to inicjatywa. A w każdą stronę to zadanie miasta, które nie powinno być realizowane w ramach budżetu obywatelskiego. Ale przecież tu chodzi o PR jednej osoby widocznej na każdym zdjęciu.

 5. Cuda na kiju za nasze pieniądze. Masaż falą dźwiękową i inne durnoty. A poza tym budowa chodników, która w ogóle nie powinna być w budżecie obywatelskim. Albo np. urządzenia dla biblioteki. Przecież to jest obejście budżetu, w którym nie znalazło się na to miejsce, a przecież pieniądze w budżecie obywatelskim to skąd pochodzą? Z kosmosu?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick