127 pomysłów do OBO. Wylosowano numery, głosowanie już w listopadzie

0
źródło: UM Ostrów
Wylosowano numery, które przydzielono poszczególnym zadaniom zgłoszonym w ramach ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego, a jest ich z 127. Głosować będzie można przez cały listopad. Pomysły mieszkańców będzie można wybierać spośród czterech kategorii: zadania rewitalizacyjne, edukacyjne, ogólnomiejskie duże oraz ogólnomiejskie małe.

Miasto Ostrów Wielkopolski przekaże kolejny milion złotych na realizację zwycięskich zadań w ramach Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego. Spośród 159 zgłoszonych przez mieszkańców pomysłów, weryfikację przeszło 127 i to im nadano numery podczas losowania. O tym, które zadania zostaną zrealizowane zadecyduje liczba głosów oddanych przez mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego na poszczególne projekty.

Mieszkańcy będą głosować na zadania w kategorii:

zadania rewitalizacyjne mając do wyboru 27 projektów (w tej kategorii zwycięży minimum 5 zadań)

zadania edukacyjne mając do wyboru 23 projekty. (w tej kategorii zwycięży minimum 5 zadań)

zadania ogólnomiejskie duże mając do wyboru 33 projekty (w tej kategorii zwyciężą minimum 2 zadania)

zadania ogólnomiejskie małe mając do wyboru 44 projekty (w tej kategorii zwycięży minimum 5 zadań)

Głosowanie rozpoczyna się 1 listopada i potrwa do 30 listopada. Głosować będzie można przez internet i tradycyjnie – wrzucić swój głos do urny. Karty do głosowania będą dostępne do pobrania na stronie internetowej Urzędu Miejskiego oraz w punktach do głosowania Każdy mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego może zagłosować jeden raz, za pomocą karty elektronicznej lub papierowej.

Poniżej w galerii lista zadań, którym przydzielono numery w ramach OBO:

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick